nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 02.08.2016 16:00

Marzenia, problemy i postanowienia

Postanowiłam, że będę mieszkać sama. Nie chcę zakładać rodziny, bo to męczące. Wyprowadzę się gdzieś z moją przyjaciółką, jeśli ją poznam wreszcie. Chciałabym się wyprowadzić za 3 lata. Czy tak można? Oczywiście jeśli rodzice pozwolą i załatwią mi mieszkanie. Albo poczekam te 5 czy 6 lat. Czy to szybko minie? Ja już chcę się usamodzielnić! Poza tym nie podoba mi się zbytnio nasz dom. Czy będę żałowała tego, jak mieszkałam w dzieciństwie? Bo wtedy wybiorę sobie piękny dom albo mieszkanie, które mi się spodoba. Co mam zrobić? Jak tego nie żałować? 13-latka

Bardzo dziecinne jest Twoje myślenie i jak zwykle przeciwko rodzicom. Jesteś niesprawiedliwa, ale trudno, jeszcze ich docenisz. Tłumaczę: do matury mieszkasz z rodzicami, bo oni Cię utrzymują. Utrzymanie dziecka sporo kosztuje. Najwcześniej dom opuszczają studenci. Bo wtedy dalej utrzymują ich rodzice, ale wyjeżdżają do miasta studiów i tam prowadzą samodzielne życie. Mieszkają albo w akademiku, albo w wynajętym wspólnie z przyjaciółmi mieszkaniu. Życzę Ci, byś mieszkała w pięknym domu lub mieszkaniu, ale na to trzeba zarobić i to sporo. Więc najpierw powinnaś się uczyć, by zdobyć dobry zawód i pracę. Jesteś w takim wieku, że możesz zakładać, że nie chcesz rodziny. Ale to się na przestrzeni najbliższych lat może zmienić. Będzie co będzie. Umawianie się w tym roku z przyjaciółką, że zamieszkacie razem jest śliczne, ale dziecinne. Za kilka lat koleżanki i przyjaciółki będą się zakochiwać. Nie podoba mi się, że martwisz się o sobie, że będziesz żałowała, że wychowałaś się w brzydkim domu. Jesteś wielką egoistką, ale chyba nie robisz tego świadomie, po prostu jako nastolatka myślisz tylko o sobie. Dorastaj i zacznij doceniać swoich cierpliwych zapewne rodziców.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.p

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione