nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 16.07.2016 17:00

Doskonalenie silnej woli

Jak doskonalić swoją siłę woli przed chipsami, słodyczami itp. Jak unikać takich sytuacji, aby nie dać się skusić? Nastolatek

Przede wszystkim ich nie kupuj, zawsze przelicz kasę i zbieraj na jakiś dobry cel. Możesz nawet mieć jakiejś miejsce, gdzie wrzucisz tę sumę, którą byś  przeznaczył na takie puste jedzenie bez wartości. Możesz za to coś dobrego kupić, wartościowego, a możesz wejść na strony różnych fundacji i tam je przesłać. Pisze do mnie niepełnosprawny student, który ma malutką rentę, ale potrafi z niej wykroić pieniądze dla potrzebujących. Jeśli rodzice kupują, to poproś, by to jakoś było ograniczane. Ale pamiętaj, że Twój organizm może czasami odczuwać potrzebę słodyczy. Po jakimś stresie organizm woła o węglowodany. Nie można z postu, z jedzenia robić "bożka". Ograniczaj chipsy i słodycze, bo to niepotrzebny zbytek. Myśl też o tym, że ograniczając te produkty zapewniasz sobie zdrowe żywienie. Wiele osób rezygnuje ze względów zdrowotnych. Jeśli do tej pory sporo tego jadłeś, to np. wprowadź szlaban w poniedziałki, środy i piątki. A dyspensa w niedzielę, może też w sobotę. Podchodź do problemu logicznie.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione