nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 16.07.2016 17:00

Doskonalenie silnej woli

Jak doskonalić swoją siłę woli przed chipsami, słodyczami itp. Jak unikać takich sytuacji, aby nie dać się skusić? Nastolatek

Przede wszystkim ich nie kupuj, zawsze przelicz kasę i zbieraj na jakiś dobry cel. Możesz nawet mieć jakiejś miejsce, gdzie wrzucisz tę sumę, którą byś  przeznaczył na takie puste jedzenie bez wartości. Możesz za to coś dobrego kupić, wartościowego, a możesz wejść na strony różnych fundacji i tam je przesłać. Pisze do mnie niepełnosprawny student, który ma malutką rentę, ale potrafi z niej wykroić pieniądze dla potrzebujących. Jeśli rodzice kupują, to poproś, by to jakoś było ograniczane. Ale pamiętaj, że Twój organizm może czasami odczuwać potrzebę słodyczy. Po jakimś stresie organizm woła o węglowodany. Nie można z postu, z jedzenia robić "bożka". Ograniczaj chipsy i słodycze, bo to niepotrzebny zbytek. Myśl też o tym, że ograniczając te produkty zapewniasz sobie zdrowe żywienie. Wiele osób rezygnuje ze względów zdrowotnych. Jeśli do tej pory sporo tego jadłeś, to np. wprowadź szlaban w poniedziałki, środy i piątki. A dyspensa w niedzielę, może też w sobotę. Podchodź do problemu logicznie.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  ŁukaszKolada
  ostatnia aktywność: Dziś 02:15
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26