nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 28.05.2016 18:00

Reakcja na żałobę kolegi

Przemiłemu koledze z naszej klasy zmarł tata. Jak się zachować, gdy pojawi się w szkole. Bo na pogrzeb idziemy wszyscy, ale co dalej? Koleżanka

Gdy tylko on wróci do szkoły, to jak najszybciej podejdź do niego i zapytaj, czego w tej chwili potrzebuje i czego od rówieśników oczekuje. Bo jedni chcą mówić o tym, co boli, inni absolutnie tego nie chcą. Ogólnie to chłopcy trudniej znoszą żałobę, bo wstydzą się łez, nie potrafią pokazać bólu psychicznego. Powiedz mu, że Ty i inni jesteście otwarci, tylko niech on Wam podpowie. Pisała kiedyś dziewczyna, której nagle zmarła mama. Poszła zaraz po pogrzebie do szkoły, bo chciała się odciąć od dołujących myśli. A w szkole wszyscy się od niej odsuwali, gdyż nie wiedzieli, jak się wobec niej zachować. Bardzo to przeżyła. Dlatego powiedz mu, by szczerze powiedział, czego oczekuje i by się swoich oczekiwań nie wstydził.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 21.12.2019
  łączna liczba komentarzy: 44

Najwyżej docenione