nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 05.05.2016 17:00

Aby się nie martwić

Co należy robić by być dobrym człowiekiem, by być optymistycznie nastawionym do życia, a nie tylko martwić się co przyniesie nowy dzień, by nie przejmować się oceną ze strony innych ludzi? Czekam na odpowiedź. 17-latka

Aby być dobrym człowiekiem najlepiej dobrze myśleć o ludziach. O każdym coś dobrego, bez nienawiści, bez złości, bez szyderstwa. Ale tak samo dobrze trzeba myśleć o sobie. A gdy już Twoje myśli o sobie i ludziach będą serdeczne i dobre, to od razu dobro samo będzie się robiło. Wtedy też będziesz mogła prawdziwie kochać Boga. A gdy Go pokochasz, to na pewno będziesz dobra. Chrześcijanin MUSI być optymistycznie nastawiony do życia. Jeśli tego nie ma, to znak, że jego wiara idzie w złym kierunku. Wtedy trzeba mocno przylgnąć do Boga, czytać Biblię, przyjmować sakramenty, szukać dobrych rekolekcji internetowych. Powtarzaj słowa św. Pawła "jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?" Kto wczytuje się w Ewangelię i wciela ją w życie, ten się nie martwi o jutro! Więc się wczytuj. Polecam też psalmy i ich omówienia.  W psalmie 2 rekolekcjonista tak wyjaśnia postawę Boga- "gdybyś Mnie znał, to byś się nie bał". Przed Tobą piękna przygoda, taka na całe życie.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Alex
 • 3
  Anonymous
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione