nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

KAI

dodane 26.02.2016 09:50

Stypendyści pomogą biskupom

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zaopiekują się grupą ok. 250 biskupów, którzy przyjadą do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Ich zadania to m.in. pomoc w dojechaniu na miejsca katechez czy noclegi, ale też stworzenie dobrej atmosfery.

Dlatego oprócz szkoleń logistycznych stypendyści będą się uczyć np. zasad savoir-vivre'u. - Nasi stypendyści potrafią się zorganizować, działać sprawnie i skutecznie - zapewnia ks. Dariusz Kowalczyk, członek zarządu fundacji.

Udział stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia jest dwutorowy. Licealiści i gimnazjaliści angażują się w swoich parafiach i wspólnotach w całej Polsce przy przyjmowaniu pielgrzymów z całego świata.

Drugi sposób zaangażowania stypendystów to wolontariat zorganizowany w Krakowie. - Zostaliśmy poproszeni o zorganizowanie ok. 200-osobowej grupy stypendystów - studentów lub pełnoletnich uczniów, którzy będą mogli pełnić wolontariat w Krakowie. Będą zajmowali się szeroko pojętą logistyką, a ich celem będzie głównie pomoc w sprawnym przygotowaniu katechez. Jednego dnia tych katechez będzie ok. 250 - tylu biskupów, arcybiskupów i kardynałów przyjedzie z całego świata - poinformował KAI ks. Dariusz Kowalczyk.

Stypendyści pomogą biskupom w dotarciu najpierw do miejsc zakwaterowania - do akademików, hoteli, plebani, następnie do miejsc katechez czy innych spotkań. - Stypendyści będą tworzyli grupy, punkty, gdzie będzie ich wielu i będą nawet dostępni całą dobą, po to, by w sytuacji jakiejkolwiek potrzeby, a nawet jakiejś sytuacji kryzysowej, mogli szybko reagować i pomagać - powiedział ks. Kowalczyk.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..