nasze media Najnowszy numer MGN 05/2020
dodane 23.01.2016 21:00

Czy to strata czasu?

Pomagam bardzo chętnie w naszym oratorium, ale moją mamę bardzo to denerwuje. Wyraża się niepochlebnie o księżach, powtarza obiegowe opinie, mówi, że tylko tracę czas i jest zła, że tam „znowu” idę. Nie wiem, jak to rozwiązać? Nastolatka

Najlepiej właśnie księdza się zapytaj, co z tym zrobić. Bo może mama się złości, że idziesz, dogaduje, drażni Cię, ale przecież nie zamyka drzwi na klucz. Ja bym chyba pozwoliła jej się wygadać i nie reagowała, tylko łagodnie uśmiechnięta bym wychodziła. Zresztą, możesz księdza zapytać, jak w tej sytuacji reagować. Pomocą ewangeliczną dla Ciebie niech będzie scena z Ewangelii- odnalezienie Pana Jezusa w świątyni. Jeden z wniosków płynących z tej historii jest taki, że myślący już samodzielnie nastolatek musi jednak stanowczo trwać przy Bogu i w tym temacie nie obowiązuje go posłuszeństwo czy wręcz uległość. Może jesteś niepotrzebnie przewrażliwiona, chcesz, by mama pochwalała wszystkie Twoje kroki, a to powoli stanie się niemożliwe, bo dzieli Was pokolenie.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione