nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023
dodane 31.12.2015 09:13

Cieszyn-Krasna

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Tegoroczne Roraty w naszej parafii przeżywaliśmy pod hasłem: "Drzewo życia. Chrzest źródłem miłosierdzia". Atmosfera miłosierdzia we wspólnocie trwa już od września, kiedy przeżywaliśmy peregrynację Obrazu Bożego Miłosierdzia i relikwii Św. Siostry Faustyny i Św. Jana Pawła II. Założyliśmy Szkolne Koło Caritas, by iskrę miłosierdzia nieść bliźnim.

Roraty pomogły nam poznać korzenie chrześcijaństwa, a święci i błogosławieni dali przykład jak żyć wiarą co dnia w duchu miłosierdzia. Z wielką radością całymi rodzinami przychodziliśmy na roraty, które rozpoczynaliśmy chrześcijańskim pozdrowieniem. Z zaangażowaniem śpiewaliśmy hymn "Błogosławieni miłosierni". W ostatnim dniu z przejęciem zostawiliśmy w pustym żłóbku serca ze zdjęciem i wypisanymi uczynkami miłosierdzia, które chcemy wypełniać w swoim życiu. Na szkolnym korytarzu powstało ogromne drzewo dobrych uczynków, które będzie nam przypominało o uczynionych zobowiązaniach. Nasza parafia, choć niewielka, bo licząca 820 wiernych, wyraziła gotowość do przyjęcia 200 pielgrzymów w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a więc uczynek miłosierdzia: "Podróżnych w dom przyjąć", można powiedzieć, wypełniony.

Bardzo dziękujemy za materiały roratnie Pani Redaktor Gabrieli Szulik i całej Redakcji Małego Gościa Niedzielnego. Życzymy, niech Nowy 2016 Rok będzie bogaty w Łaskę Boga i miłosierdzie świadczone potrzebującym.

Ks. Proboszcz Krzysztof Gardyna

Katecheta Anna Ficoń

cała Wspólnota Parafii NSPJ w Krasnej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..