dodane 31.12.2015 09:13

Cieszyn-Krasna

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Tegoroczne Roraty w naszej parafii przeżywaliśmy pod hasłem: "Drzewo życia. Chrzest źródłem miłosierdzia". Atmosfera miłosierdzia we wspólnocie trwa już od września, kiedy przeżywaliśmy peregrynację Obrazu Bożego Miłosierdzia i relikwii Św. Siostry Faustyny i Św. Jana Pawła II. Założyliśmy Szkolne Koło Caritas, by iskrę miłosierdzia nieść bliźnim.

Roraty pomogły nam poznać korzenie chrześcijaństwa, a święci i błogosławieni dali przykład jak żyć wiarą co dnia w duchu miłosierdzia. Z wielką radością całymi rodzinami przychodziliśmy na roraty, które rozpoczynaliśmy chrześcijańskim pozdrowieniem. Z zaangażowaniem śpiewaliśmy hymn "Błogosławieni miłosierni". W ostatnim dniu z przejęciem zostawiliśmy w pustym żłóbku serca ze zdjęciem i wypisanymi uczynkami miłosierdzia, które chcemy wypełniać w swoim życiu. Na szkolnym korytarzu powstało ogromne drzewo dobrych uczynków, które będzie nam przypominało o uczynionych zobowiązaniach. Nasza parafia, choć niewielka, bo licząca 820 wiernych, wyraziła gotowość do przyjęcia 200 pielgrzymów w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a więc uczynek miłosierdzia: "Podróżnych w dom przyjąć", można powiedzieć, wypełniony.

Bardzo dziękujemy za materiały roratnie Pani Redaktor Gabrieli Szulik i całej Redakcji Małego Gościa Niedzielnego. Życzymy, niech Nowy 2016 Rok będzie bogaty w Łaskę Boga i miłosierdzie świadczone potrzebującym.

Ks. Proboszcz Krzysztof Gardyna

Katecheta Anna Ficoń

cała Wspólnota Parafii NSPJ w Krasnej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Odpowiedzi na pytania roratnie

Odpowiedzi  umieszczamy z lekkim opóźnieniem, z wiadomych przyczyn ;)

21 grudnia
 
1. Do jakiego zakonu należał bł. Czesław? (Do dominikanów)
2. W jaki sposób bł. Czesław obronił Wrocław przed Tatarami? (Wyszedł na mury miasta,
poprowadził procesję z Najświętszym Sakramentem w ręku i głośno błagał Boga o ratunek)
3. Z jakimi świętymi był zaprzyjaźniony bł. Czesław? (Ze św. Dominikiem i św. Jackiem)
Odpowiedź na to pytanie znajduje się w styczniowym numerze „Małego Gościa”.

Więcej odpowiedzi