nasze media Najnowszy numer MGN 12/2019

PAP/ps

dodane 30.12.2015 10:55

2016 – będzie się działo

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej we Francji, Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej w Polsce, olimpiada w Brazylii… i wiele więcej w sportowym 2016 roku.

Spis wydarzeń sportowych na świecie (dyscypliny według alfabetu):

B A D M I N T O N

 4-7.02 Indywidualne MP (Częstochowa)

 16-21.02 Drużynowe ME (Kazań/Rosja)

 23-26.03 Międzynarodowe MP Yonex Polish Open (Warszawa)

26.04-1.05 ME (La Roche-sur-Yon/Francja)

 

 

B I A T H L O N

   7-10.01 PŚ (Oberhof/Niemcy)

  13-17.01 PŚ (Ruhpolding/Niemcy)

  21-24.01 PŚ (Anterselva/Włochy)

27.01–2.02 Młodzieżowe MŚ oraz MŚ juniorów (Cheile Gradistei/Rumunia)

    4-7.02 PŚ (Canmore/Kanada)

  11-14.02 PŚ (Presque Isle/USA)

  24-28.02 ME (Tiumeń/Rosja)

   3-13.03 MŚ (Oslo, Holmenkollen/Norwegia)

  17-20.03 PŚ (Chanty Mansyjsk/Rosja)

  22-23.03 MP (Jakuszyce)

 

B I E G  N A  O R I E N T A C J Ę

 

29.02–5.03 ME w narciarskim biegu (Innsbruck/Austria)

     17.04 MP w biegu długodystansowym (Suwałki)

  23-24.04 MP w jeździe rowerowej (Zdzieszowice)

30.04–2.05 PŚ (Wrocław)

  21-28.05 ME i PŚ (Jesenik/Czechy)

    4-5.06 MP (Uniejów)

30.06–3.07 ME juniorów (Jarosław)

   9-15.07 MŚ juniorów (Engadin/Szwajcaria)

  24-31.07 MŚ w jeździe rowerowej (Agueda/Portugalia)

  20-27.08 MŚ (Stroemstad-Tanum/Szwecja)

 

B O B S L E J E  i  S K E L E T O N

 

  8-9.01 PŚ (Lake Placid/USA)

15-16.01 PŚ czwórki (Park City/USA)

22-23.01 PŚ dwójki (Whistler/Kanada)

  6-7.02 ME i PŚ (St. Moritz/Szwajcaria)

20-21.02 MŚ (Innsbruck-Igls/Austria)

26-28.02 PŚ (Koenigssee/Niemcy)

 

B O K S

 

21.04-1.05 Europejski turniej kwalifikacyjny do igrzysk (Stambuł/Turcja)

  13-22.05 Turniej kwalifikacyjny WSB/APB do igrzysk (Sofia/Bułgaria)

 19-27.05 MŚ kobiet (Astana/Kazachstan)

   8-18.06 Światowy turniej kwalifikacyjny do igrzysk (Baku/Azerbejdżan)

24.10-5.11 MMŚ (Sankt Petersburg/Rosja)

 

B R Y D Ż  S P O R T O W Y

 

28.04-3.05 Międzynarodowe MP par w mikście, open i kobiet (Warszawa)

  16-26.06 ME par kobiet i drużynowe - open, kobiety i seniorzy (Budapeszt/Węgry)

   3-16.09 15. Światowe Igrzyska Brydżowe (Wrocław)

 

F O R M U Ł A 1

 

      GP

20.03 Australii (Melbourne)

3.04 Bahrajnu (Sakhir)

17.04 Chin (Szanghaj)

1.05 Rosji (Soczi)

15.05 Hiszpanii (Barcelona)

29.05 Monako (Monte Carlo)

12.06 Kanady (Montreal)

19.06 Europy (Baku)

3.07 Austrii (Spielberg)

10.07 W. Brytanii (Silverstone)

24.07 Węgier (Budapeszt)

31.07 Niemiec (Hockenheim)

28.08 Belgii (Spa-Francorchamps)

4.09 Włoch (Monza)

18.09 Singapuru (Singapur)

2.10 Malezji (Sepang)

9.10 Japonii (Suzuka)

23.10 USA (Austin)

30.10 Meksyku (Meksyk)

13.11 Brazylii (Sao Paulo)

27.11 Abu Zabi (Abu Zabi)

 

G I M N A S T Y K A 

 

  11-13.02 PŚ w akrobatyce (Puurs/Belgia)

  26-28.02 PŚ w gimnastyce artystycznej (Espoo/Finlandia)

31.03–1.04 PŚ w gimnastyce sportowej (Cottbus/Niemcy)

31.03-3.04 ME w skokach na trampolinie (Valladolid/Hiszpania)

    1-3.04 MŚ w akrobatyce (Putian/Chiny)

    1-3.04 PŚ w gimnastyce artystycznej (Pesaro/Włochy)

28.04–1.05 MP - sportowa, artystyczna, trampolina (Zabrze)

  13-15.05 PŚ w gimnastyce sportowej (Warna/Bułgaria)

  25-29.05 ME mężczyzn w gimnastyce sportowej (Berno/Szwajcaria)

  27-29.05 PŚ w gimnastyce artystycznej (Sofia/Bułgaria)

    1-5.06 ME kobiet w gimnastyce sportowej (Berno/Szwajcaria)

  13-19.06 ME w gimnastyce artystycznej (Holon/Izrael)

  24-25.06 PŚ (Arosa/Szwajcaria)

   8-10.07 PŚ w gimnastyce artystycznej (Kazań/Rosja)

    7-9.11 PŚ w akrobatyce (Rzeszów)

 

G O L F

 

  12-15.05 MP Match Play (Kalinowo/lubuskie)

    2-5.06 Klubowe MP (Sobienie Królewskie)

  26-28.06 Międzynarodowe MP mężczyzn amatorów (Konopiska)

    5-7.08 Międzynarodowe MP kobiet (Choszczno)

30.09-2.10 PZG Masters (Rajszew)

 

H O K E J  NA  L O D Z I E

 

  11-14.02 Turniej prekwalifikacyjny do igrzysk Pyeongchang 2018 (Budapeszt/Węgry)

28.03-4.04 MŚ elity kobiet (Kamloops/Kanada)

    2-8.04 MŚ Dywizji 2A kobiet (Bled/Słowenia)

   4-10.04 MŚ Dywizji 2A do lat 18 (Braszów/Rumunia)

  14-24.04 MŚ elity do lat 18 (Grand Forks/USA)

  23-29.04 MŚ Dywizji 1A (Katowice)

   6-22.05 MŚ elity (Sankt Petersburg i Moskwa/Rosja)

 

H O K E J  NA  T R A W I E

 

15-17.01 Halowe ME mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski (Praga/Czechy)

22-24.01 Halowe ME kobiet z udziałem reprezentacji Polski (Mińsk/Białoruś)

12-14.02 Halowe klubowe ME z udziałem Grunwaldu Poznań (Hamburg/Niemcy)

25-28.03 1/8 i ćwierćfinały LM z udziałem Grunwaldu Poznań (miejsce do ustalenia)

14-15.05 Final Four Ligi Mistrzów (Barcelona/Hiszpania)

11-19.06 Champions Trophy mężczyzn (Argentyna)

18-26.06 Champions Trophy kobiet (Londyn/W. Brytania)

  7-9.10 1. runda Ligi Mistrzów

 

J E Ź D Z I E C T W O

 

24-27.03 Finał PŚ - skoki i ujeżdżenie (Goeteborg/Szwecja)

27-29.05 MP WKKW (Babórówko/Wielkopolskie)

24-26.06 MP w skokach przez przeszkody (miejsce do ustalenia)

  1-3.07 MP w powożeniu (miejsce do ustalenia)

  5-8.08 MPJ WKKW (Strzegom)

  2-4.09 MP w ujeżdżeniu (Augustów)

 

J U D O

 

22-24.01 GP (Hawana/Kuba)

  6-7.02 Grand Slam (Paryż/Francja)

19-21.02 GP (Duesseldorf/Niemcy)

27-28.02 PŚ kobiet (Warszawa)

25-27.03 GP (Tbilisi/Gruzja)

  1-3.04 GP (Samsun/Turcja)

21-24.04 ME (Kazań/Rosja)

  6-8.05 Grand Slam (Baku/Azerbejdżan)

28-29.05 World Masters (Guadalajara/Meksyk)

25-26.06 GP (Budapeszt/Węgry)

  1-3.07 GP (Ułan Bator/Mongolia)

16-17.07 Grand Slam (Tiumeń/Rosja)

23-25.09 GP (Zagrzeb/Chorwacja)

22-23.10 MP (miejsce do ustalenia)

  5-7.11 Grand Slam (Abu Zabi/Zjednoczone Emiraty Arabskie)

18-20.11 GP (Qingdao/Chiny)

24-26.11 GP (Jeju/Korea Płd.)

  2-4.12 Grand Slam (Tokio/Japonia)

 

K A J A K A R S T W O

 

           klasyczne

  18-19.05 ME (Niemcy/miejsce do ustalenia)

  20-22.05 PŚ (Duisburg/Niemcy)

  27-29.05 PŚ (Racice/Czechy)

    3-5.06 PŚ (Montemor-o-Velho/Portugalia)

    1-4.09 MŚ juniorów i U-23 (Mińsk/Białoruś)

 

           górskie

  12-15.05 ME (Liptowski Mikulasz/Słowacja)

    3-5.06 PŚ (Ivrea/Włochy)

  10-12.06 PŚ (Seu d'Urgell/Hiszpania)

  17-19.06 PŚ (Pau/Francja)

  13-17.07 MŚ juniorów i U-23 (Kraków)

    2-4.09 PŚ (Praga/Czechy)

   9-11.09 PŚ (Tacen/Słowenia)

 

K I C K B O X I N G

 

    6-7.02 MP kick light (miejsce do ustalenia)

    5-6.03 MP K-1 Rules (Wrocław)

    2-3.04 MP low kick (miejsce do ustalenia)

  16-17.04 MP full contact (miejsce do ustalenia)

  21-22.05 MP pointfighting i light contact (miejsce do ustalenia)

28.08-2.09 MŚ juniorów i kadetów (Dublin/Irlandia)

 

K O L A R S T W O

 

            szosa

   19-24.01 Tour Down Under/Australia

    6-13.03 Paryż-Nicea        

    9-15.03 Tirreno-Adriatico       

      19.03 Mediolan-San Remo          

   21-27.03 Dookoła Katalonii          

      25.03 Grand Prix E3 - Harelbeke/Belgia

      27.03 Gandawa-Wevelgem       

       3.04 Dookoła Flandrii

     4-9.04 Dookoła Kraju Basków          

      10.04 Paryż-Roubaix        

      17.04 Amstel Gold Race/Holandia

      20.04 Walońska Strzała 

      24.04 Liege-Bastogne-Liege       

 26.04-1.05 Tour de Romandie

       1.05 Memoriał Andrzeja Trochanowskiego

       2.05 Memoriał Romana Siemińskiego

     6-8.05 CCC Tour - Grody Piastowskie

    6-29.05 Giro d'Italia

      14.05 Wyścig Wyszehradzki - GP Polski

   18-22.05 Bałtyk-Karkonosze Tour

    5-12.06 Criterium du Dauphine

   10-12.06 Małopolski Wyścig Górski

   11-19.06 Dookoła Szwajcarii

      18.06 Korona Kocich Gór

      19.06 Memoriał Grundmana i Wizowskiego

   23-26.06 MP (miejsce do ustalenia)

29.06-2.07 Wyścig Solidarności i Olimpijczyków

    2-24.07 Tour de France

   12-18.07 Tour de Pologne

   26-30.07 Dookoła Mazowsza

      30.07 Clasica San Sebastian

      13.08 Memoriał Henryka Łasaka

      14.08 Puchar Uzdrowisk Karpackich

      20.08 Puchar Ministra Obrony Narodowej

20.08-11.09 Vuelta a Espana

      21.08 Szlakiem Wielkich Jezior

      21.08 Cyclassics Hamburg

      28.08 Bretagne Classic - Ouest France

       4.09 Cyklo Gdynia

       9.09 Grand Prix Quebec

      11.09 Grand Prix Montrealu

   19-25.09 Eneco Tour

       1.10 Giro di Lombardia         

    9-16.10 MŚ (Katar)

 

            przełaje

      17.01 PŚ (Lignieres-en-Berry/Francja)

      24.01 PŚ (Hoogerheide/Holandia)     

   30-31.01 MŚ (Heusden-Zolder/Belgia)

 

            tor

   16-17.01 PŚ (Hongkong)

     2-6.03 MŚ (Londyn/W. Brytania)   

 

            górskie

28.06-3.07 MŚ (Nove Mesto na Morawach/Czechy)

 

K O S Z Y K Ó W K A

 

29–31.01 Finałowy turniej PP kobiet - Final Six (miejsce do ustalenia)

18-21.02 Finał PP mężczyzn - Final Eight (Dąbrowa Górnicza)

   20.02 El. ME kobiet - 2. kolejka: Belgia - Polska

   24.02 El. ME kobiet - 3. kolejka: Białoruś – Polska

8-11.03 Turniej finałowy Euroligi kobiet (miejsce do ustalenia)

13-15.05 Finał Euroligi mężczyzn - Final Four (miejsce do ustalenia)

   23.11 El. ME kobiet - 4. kolejka: Polska - Belgia

 

L E K K O A T L E T Y K A

 

    5.02 Halowy mityng Pedros Cup (Łódź)

   12.02 Halowy mityng Copernicus Cup (Toruń)

  5-6.03 Halowe MP (Toruń)

12-13.03 Zimowy PE w rzutach (Arad/Rumunia)

17-20.03 Halowe MŚ (Portland/USA)

   26.03 MŚ w półmaratonie (Cardiff/Wlk. Brytania)

  7-8.05 Drużynowe MŚ w chodzie sportowym (miejsce do ustalenia)

   18.06 Memoriał Janusza Kusocińskiego (Szczecin)

24-26.06 MP (Bydgoszcz)

6-10.07 ME (Amsterdam/Holandia)

19-24.07 MŚ juniorów (miejsce do ustalenia)

 

Ł U C Z N I C T W O

 

  19-21.02 Halowe MP młodzieżowców i juniorów (Węgierska Górka)

    1-6.03 Halowe MŚ i ME seniorów i juniorów (Ankara/Turcja)

  26-30.04 PE seniorów (Sofia/Bułgaria)

26.04–1.05 PŚ seniorów (Szanghaj/Chiny)

  10-15.05 PŚ seniorów (Medellin/Kolumbia)

  23-29.05 ME seniorów (Nottingham/W. Brytania)

    1-5.06 Akademickie MŚ (Ułan Bator/Mongolia)

  13-19.06 PŚ (Antalya/Turcja)

  21-25.06 PE seniorów (Riom/Francja)

    2-3.07 Młodzieżowe MP (Krotoszyce)

  18-23.07 ME juniorów (Bukareszt/Rumunia)

   9-11.09 MP seniorów (Dąbrowa Tarnowska)

 

Ł Y Ż W I A R S T W O  F I G U R O W E

 

   6-10.01 Zawody międzynarodowe (Toruń)

  25-30.01 ME (Bratysława/Słowacja)

  29-30.01 MP juniorów (Gdańsk)

    3-4.03 Zawody międzynarodowe (Warszawa)

    5-6.03 MP juniorów młodszych (Warszawa)

  14-20.03 MŚ juniorów (Debreczyn/Węgry)

  19-20.03 MP młodzieżowców (Cieszyn)

28.03–2.04 MŚ (Boston/USA)

 

Ł Y Ż W I A R S T W O  S Z Y B K I E

 

         tor długi

9-10.01 ME (Mińsk/Białoruś)

23-24.01 MP w sprincie (Zakopane)

29-31.01 PŚ (Stavanger/Norwegia)

11-14.02 MŚ na dystansach (Kołomna/Rosja)

27-28.02 MŚ w sprincie (Seul/Korea)

  5-6.03 MŚ w wieloboju (Berlin/Niemcy)

11-13.03 PŚ (Heerenveen/Holandia)

11-13.03 MŚJ (Changchun/Chiny)

 

         short track

22-24.01 ME (Soczi/Rosja)

29-31.01 MŚJ (Sofia/Bułgaria)

  5-7.02 PŚ (Drezno/Niemcy)

12-14.02 PŚ (Dordrecht/Holandia)

  4-6.03 MP (Gdańsk)

18-20.03 MŚ (Seul/Korea)

 

M O T O C Y K L E

 

      MŚ SuperEnduro

2.01 Riesa/Niemcy

16.01 Mediolan/Włochy

20.02 Villa/Argentyna

27.02 Belo Horizonte/Brazylia

12.03 Praga/Czechy

 

N A R C I A R S T W O  A L P E J S K I E

 

      PŚ

3.01 slalom kobiet (Zagrzeb/Chorwacja)

6.01 slalom mężczyzn (Zagrzeb/Chorwacja)

9.01 zjazd kobiet (St. Anton/Austria)

9.01 slalom gigant mężczyzn (Adelboden/Szwajcaria)

10.01 supergigant kobiet (St. Anton/Austria)

10.01 slalom mężczyzn (Adelboden/Szwajcaria)

12.01 slalom kobiet (Flachau/Austria)

15.01 superkombinacja mężczyzn - zjazd+slalom (Wengen/Szwajcaria)

16.01 zjazd mężczyzn (Wengen/Szwajcaria)

16.01 slalom gigant kobiet (Ofterschwang/Niemcy)

17.01 slalom mężczyzn (Wengen/Szwajcaria)

17.01 slalom kobiet (Ofterschwang/Niemcy)

22.01 supergigant mężczyzn, superkombinacja mężczyzn - supergigant+slalom

      (Kitzbuehel/Austria)

23.01 zjazd mężczyzn (Kitzbuehel/Austria)

23.01 zjazd kobiet (Cortina d'Ampezzo/Włochy)

24.01 slalom mężczyzn (Kitzbuehel/Austria)

24.01 supergigant kobiet (Cortina d'Ampezzo/Włochy)

26.01 slalom mężczyzn (Schladming/Niemcy)

30.01 slalom gigant kobiet (Maribor/Słowenia)

30.01 zjazd mężczyzn (Garmisch Partenkirchen/Niemcy)

31.01 slalom kobiet (Maribor/Słowenia)

31.01 slalom gigant mężczyzn (Garmisch Partenkirchen/Niemcy)

6.02 zjazd kobiet (Garmisch Partenkirchen/Niemcy)

6.02 zjazd mężczyzn (Jeongseon, Korea Płd.)

7.02 supergigant kobiet (Garmisch Partenkirchen/Niemcy)

7.02 supergigant mężczyzn (Jeongseon/Korea Płd.)

13.02 zjazd kobiet (Crans Montana/Szwajcaria)

13.02 slalom gigant mężczyzn (Yuzawa Naeba/Japonia)

14.02 superkombinacja kobiet - zjazd+slalom (Crans Montana/Szwajcaria)

14.02 slalom mężczyzn (Yuzawa Naeba/Japonia)

19.02 superkombinacja mężczyzn (zjazd+slalom) (Chamonix/Francja)

20.02 zjazd mężczyzn (Chamonix/Francja)

20.02 zjazd kobiet (La Thuile/Włochy)

21.02 supergigant kobiet (La Thuile/Włochy)

23.02 slalom równoległy kobiet i mężczyzn (Sztokholm/Szwecja)

27.02 supergigant kobiet Soldeu/Andora)

27.02 supergigant mężczyzn (Hinterstoder/Austria)

28.02 superkombinacja kobiet - supergigant+slalom Soldeu/Andora)

28.02 slalom gigant mężczyzn (Hinterstoder/Austria)

5.03 slalom gigant kobiet (Jasna/Słowacja)

5.03 slalom gigant mężczyzn Kranjska Gora/Słowenia)

6.03 slalom kobiet (Jasna/Słowacja)

6.03 slalom mężczyzn Kranjska Gora/Słowenia)

12.03 supergigant kobiet (Lenzerheide/Szwajcaria)

12.03 zjazd mężczyzn (Kvitjfell/Norwegia)

13.03 superkombinacja kobiet - supergigant+slalom (Lenzerheide/Szwajcaria)

13.03 supergigant mężczyzn (Kvitjfell/Norwegia)

16.03 zjazd kobiet i mężczyzn (St. Moritz/Szwajcaria)

17.03 supergigant kobiet i mężczyzn (St. Moritz/Szwajcaria)

19.03 slalom kobiet, slalom gigant mężczyzn (St. Moritz/Szwajcaria)

20.03 slalom gigant kobiet, slalom mężczyzn (St. Moritz/Szwajcaria)

 

17-19.03 MP (Szczyrk)

 

N A R C I A R S T W O  K L A S Y C Z N E

 

      PŚ - skoki

1.01 Ga-Pa/Niemcy            HS-140 TCS

3.01 Innsbruck/Austria       HS-130 TCS

6.01 Bischofshofen/Austria   HS-140 TCS

9.01 Willingen/Niemcy        HS-145 (drużynowy)

10.01 Willingen/Niemcy        HS-145

23.01 Zakopane                HS-134 (drużynowy)

24.01 Zakopane                HS-134

30.01 Sapporo/Japonia         HS-134

31.01 Sapporo/Japonia         HS-134

6.02 Oslo/Norwegia           HS-134 (drużynowy)

7.02 Oslo/Norwegi            HS-134

10.02 Trondheim/Norwegia      HS-140

13.02 Vikersund/Norwegia      HS-225 (loty)

14.02 Vikersund/Norwegia      HS-225 (loty)

20.02 Lahti/Finlandia         HS-130 (drużynowy)

21.02 Lahti/Finlandia         HS-130

23.02 Kuopio/Finlandia        HS-127

27.02 Ałmaty/Kazachstan       HS-140

28.02 Ałmaty/Kazachstan       HS-140

4.03 Wisła                   HS-134

5.03 Wisła                   HS-134

12.03 Titisee-Neustadt/Niemcy HS-142

13.03 Titisee-Neustadt/Niemcy HS-142

18.03 Planica/Słowenia        HS-225 (loty)

19.03 Planica/Słowenia        HS-225 (loty/drużynowy)

20.03 Planica/Słowenia        HS-225 (loty)

 

         PŚ - biegi

  1-3.01 Lenzerheide/Szwajcaria, początek Tour de Ski

  5-6.01 Oberstdorf/Niemcy

    8.01 Dobbiaco/Włochy

9-10.01 Val di Fiemme/Włochy, zakończenie Tour de Ski

16-17.01 Planica/Słowenia

23-24.01 Nove Mesto/Czechy

    3.02 Drammen/Norwegia

  6-7.02 Oslo/Norwegia

   11.02 Sztokholm/Szwecja

13-14.02 Falun/Szwecja

20-21.02 Lahti/Finlandia

    1.03 Gatineau/Kanada, początek Tour Canada

    2.03 Montreal/Kanada

  4-5.03 Quebec/Kanada

  8-9.03 Canmore/Kanada

   11.03 Lake Louise/Kanada

   12.03 Canmore/Kanada, zakończenie Tour Canada

 

         PŚ - kombinacja norweska

  2-3.01 Klingenthal/Niemcy

9-10.01 Schonach/Niemcy

16-17.01 Chaux-Neuve/Francja

29-31.01 Seefeld/Austria

    6.02 Oslo/Norwegia

   10.02 Trondheim/Norwegia

19-20.02 Lahti/Finlandia

   23.02 Kuopio/Finlandia

26-28.02 Val di Fiemme/Włochy

 

P I Ę C I O B Ó J  N O W O C Z E S N Y

 

           PŚ

  24-28.02 Kair/Egipt

   8-14.03 Rio de Janeiro/Brazylia

31.03–4.04 Rzym/Włochy

  14-18.04 Kecskemet/Węgry

    6-8.05 Sarasota/USA - finał

 

22-29.05 MŚ (Moskwa/Rosja)

6-12.06 ME juniorów (Drzonków)

24-26.06 Otwarte MP (Drzonków)

4-11.07 ME seniorów (Sofia/Bułgaria)

 

P I Ł K A  N O Ż N A

 

      11.01 Przyznanie "Złotej Piłki" dla najlepszego piłkarza świata (Zurych/Szwajcaria)

    2-13.02 ME w futsalu (Serbia)

      26.02 Nadzwyczajny Kongres FIFA; m.in. wybór prezydenta (Zurych/Szwajcaria)

      23.03 Kongres UEFA (Budapeszt/Węgry)

       2.05 Finał PP (Warszawa)

    5-21.05 ME do lat 17 (Azerbejdżan)

   12-13.05 Kongres FIFA (Meksyk)

      26.05 Finał LM kobiet (Reggio Emilia/Włochy)

    3-26.06 Copa America Centenario (USA)

10.06-10.07 ME (Francja)

   11-24.07 ME do lat 19 (Niemcy)

10.09-1.10 MŚ w futsalu (Kolumbia)

30.09-21.10 MŚ kobiet do lat 17 (Jordania)

13.11-3.12 MŚ kobiet do lat 20 (Papua Nowa Gwinea)

   10-20.12 Klubowe MŚ (Japonia)

 

      reprezentacja Polski

4.09 mecz el. MŚ 2018 z Kazachstanem (na wyjeździe)

8.10 mecz el. MŚ 2018 z Danią (Warszawa)

11.10 mecz el. MŚ 2018 z Armenią (Warszawa)

11.11 mecz el. MŚ 2018 z Rumunią (na wyjeździe)

  

         LM

16-17.02 pierwsze mecze 1/8 finału

23-24.02 pierwsze mecze 1/8 finału

  8-9.03 rewanżowe mecze 1/8 finału

15-16.03 rewanżowe mecze 1/8 finału

  5-6.04 pierwsze mecze ćwierćfinałowe

12-13.04 rewanżowe mecze ćwierćfinałowe

26-27.04 pierwsze mecze półfinałowe

  3-4.05 rewanżowe mecze półfinałowe

   28.05 mecz finałowy (Mediolan/Włochy)

 

      LE

18.02 pierwsze mecze 1/16 finału

25.02 rewanżowe mecze 1/16 finału

10.03 pierwsze mecze 1/8 finału

17.03 rewanżowe mecze 1/8 finału

7.04 pierwsze mecze ćwierćfinałowe

14.04 rewanżowe mecze ćwierćfinałowe

28.04 pierwsze mecze półfinałowe

5.05 rewanżowe mecze półfinałowe

18.05 mecz finałowy (Bazylea/Szwajcaria)

 

         T-Mobile Ekstraklasa

13-14.02 wznowienie rozgrywek

9-10.04 ostatnia kolejka fazy zasadniczej

16-17.04 pierwsza kolejka fazy finałowej

21-22.05 ostatnia kolejka fazy finałowej

 

      terminy FIFA na mecze międzypaństwowe:

21-29.03, 30.05-07.06, 29.08-6.09, 3-11.10, 7-15.11

 

P I Ł K A  R Ę C Z N A

 

15-31.01 ME mężczyzn (Kraków, Gdańsk, Katowice, Wrocław)

4-18.12 ME kobiet (Szwecja)

 

P Ł Y W A N I E

 

           GP Puchar Polski

  20-21.02 Kozienice

  19-20.03 Lublin

  16-17.04 Opole

30.04-1.05 Szczecin

  22-23.10 Kraków

    5-6.11 Łódź

  19-20.11 Poznań

 

16-22.05 ME (Londyn/W. Brytania)

26-29.05 MP (Szczecin)

11-12.06 Zawody kwalifikacyjne na wodach otwartych do IO Rio de Janeiro (Setubal/Portugalia)

23-24.07 MP na wodach otwartych (Dąbrowa Górnicza)

6-11.12 MŚ na krótkim basenie (Windsor/Kanada)

15-18.12 MP na krótkim basenie (Olsztyn)

 

P O D N O S Z E N I E  C I Ę Ż A R Ó W

 

10-16.04 ME seniorów (Forde/Norwegia)

18-19.06 MP seniorów (miejsce do ustalenia)

24-25.06 MP kobiet (miejsce do ustalenia)

11-17.09 ME do 15 i 17 lat (Nowy Tomyśl)

13-17.11 Akademickie MŚ (Merida/Meksyk)

1-12.12 ME do 20 i 23 lat (Eilat/Izrael)

 

R A J D Y  S A M O C H O D O W E

 

         MP

15-17.04 Rajd Świdnicki Krause

27-29.05 Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup

17-19 lub 24-26.06

         Rajd Warmiński

  4-6.08 Rajd Rzeszowski

  2-4.09 Rajd Nadwiślański

  7-9.10 Rajd Dolnośląski

  3-5.11 Rajd Arłamów

 

            MŚ

   22-24.01 Rajd Monte Carlo

   12-14.02 Rajd Szwecji

     4-6.03 Rajd Meksyku

   22-24.04 Rajd Argentyny

   20-22.05 Rajd Portugalii

   10-12.06 Rajd Włoch (Sardynia)

     1-3.07 Rajd Polski

   29-31.07 Rajd Finlandii

   19-21.08 Rajd Niemiec

    9-11.09 Rajd Chin

30.09.-2.10 Rajd Francji (Korsyka)

   14-16.10 Rajd Hiszpanii

   28-30.10 Rajd Wielkiej Brytanii

   18-20.11 Rajd Australii

 

          ME

   5-7.02 Rajd Liepaja (Łotwa)

11-13.03 Rajd Wysp Kanaryjskich

   7-9.04 Rajd Irlandii

   6-8.05 Acropolis Rally (Grecja)

   2-4.06 SATA Rajd Azorów (Portugalia)

23-25.06 Rajd Ypres (Belgia)

15-17.07 Rajd Estonii

   5-7.08 Rajd Rzeszowski (Polska)

26-28.08 Rajd Barum (Czechy)

24-25.09 Rajd Cypru

 

R U G B Y

 

19.03 Puchar Narodów Europy, Dywizja 1B: Polska – Belgia (Polska)

30.04 Puchar Narodów Europy, Dywizja 1B: Holandia – Polska (Amsterdam/Holandia)

 

S A N E C Z K A R S T W O

 

         tory naturalne

8-10.01 PŚ (Olang/Włochy)

15-17.01 PŚ (Vatra Dornei/Rumunia)

20-25.01 PŚ (Moskwa/Rosja)

29-31.01 PŚ (Deutschnofen/Włochy)

  5-7.02 ME (Passeier/Włochy)

13-14.02 MŚ juniorów (Latsch/Włochy)

19-21.02 PŚ (Umhausen/Austria)

 

         tory lodowe

9-10.01 PŚ (Sigulda/Łotwa)

15-16.01 ME juniorów (Altenberg/Niemcy)

16-17.01 PŚ (Oberhof/Niemcy)

30-31.01 MŚ (Koenigssee/Niemcy)

  6-7.02 MŚ juniorów (Winterberg/Niemcy)

  6-7.02 PŚ (Soczi/Rosja)

13-14.02 ME i PŚ (Altenberg/Niemcy)

20-21.02 PŚ (Winterberg/Niemcy)

 

S I A T K Ó W K A

 

            mężczyźni

    5-10.01 Europejski turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Rio (Berlin/Niemcy)

   16-17.04 Final Four Ligi Mistrzów

15.05-5.06 Interkontynentalny turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Rio (Japonia)

17.06-03.07 Liga Światowa

   13-17.07 Final Six Ligi Światowej (Polska)

     4-9.10 Klubowe MŚ

 

           kobiety

    4-9.01 Kontynentalny turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Rio (Ankara/Turcja)

31.03–4.04 Turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy U19 z udziałem Polek (Rosja)

   9-10.04 Final Four Ligi Mistrzyń

14.05–5.06 Światowy turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Rio (Japonia)

14.05–5.06 Interkontynentalny turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Rio (miejsce do ustalenia)

    3-5.06 World Grand Prix 2. dywizji z udziałem Polek

  10-12.06 World Grand Prix 1. dywizji

  10-12.06 World Grand Prix 2. dywizji z udziałem Polek

  17-19.06 World Grand Prix 1. dywizji

  17-19.06 Final Four Word Grand Prix 2. dywizji (Bułgaria)

  24-26.06 Word Grand Prix 1. dywizji

   6-10.07 World Grand Prix 1. dywizji Final Six (Bangkok/Tajlandia)

   7-10.07 ME U19 (Słowacja, Węgry)

  15-18.09 Pierwszy turniej eliminacyjny do ME 2017 z udziałem Polek (Węgry)

  22-25.09 Drugi turniej eliminacyjny do ME 2017 z udziałem Polek (Polska)

    4-9.10 Klubowe MŚ (miejsce do ustalenia)

 

S I A T K Ó W K A   P L A Ż O W A

 

11-16.05 MŚ U21 (Lucerna/Szwajcaria)

  1–5.06 ME (Biel/Bienne/Szwajcaria)

22-26.06 Puchar Kontynentalny (Stavanger/Norwegia)

6-10.07 Puchar Interkontynentalny (Soczi/Rosja)

12-17.07 MŚ U17 (Cabo Frio/Brazylia)

26-31.07 MŚ U19 (Larnaka/Cypr)

 

           World Tour

  15.19.02 Kisz/Iran

  23-28.02 Maceio/Brazylia

   8-13.03 Rio de Janeiro/Brazylia (Grand Slam)

  15-20.03 Vitoria/Brazylia

    4-8.04 Ad-Dauha/Katar

  12-17.04 Xiamen/Chiny

  19-24.04 Fuzhou/Chiny

26.04-1.05 Fortaleza/Brazylia

    3-8.05 Soczi/Rosja

  10-15.05 Antalya/Turcja

  24-29.05 Moskwa/Rosja (Grand Slam)

   7-12.06 Hamburg/Niemcy (Grand Slam)

  14-19.06 Polska (Grand Slam)

28.06-3.07 Porec/Chorwacja

   5-10.07 Gstaad/Szwajcaria

  26-31.07 Klagenfurt/Austria

  23-28.08 Long Beach/USA (Grand Slam)

  11-16.10 Puerto Vallarta/Meksyk

 

S N O W B O A R D

 

10.02 MP w snowcrossie SBX (Szczawnica, Jurgów)

27.02 MP w slopestyle SBS (Zakopane)

28.02 MP w big air BA (Zakopane)

1.03 MP w slalomie gigancie równoległym PGS (Zakopane)

2.03 MP w slalomie równoległym PSL (Zakopane)

3.03 MP w halfpipe HP (Zieleniec)

 

S P O R T Y   L O T N I C Z E

 

29.04-8.05 Szybowcowe MP w klasie otwartej (Stalowa Wola)

    1-10.07 Szybowcowe MP w klasie Klub (Częstochowa)

    5-10.07 Balonowe MŚ kobiet (Birstonas/Litwa)

   14-24.07 Szybowcowe MP (Ostrów Wlkp.)

   20-30.07 MŚ w akrobacji szybowcowej (Malkopuszta/Węgry)

   21-24.07 Samolotowe nawigacyjne MP (Nowy Sącz)

30.07-13.08 Szybowcowe MŚ (Pociunai, Kowno/Litwa)

    4-14.08 MŚ w akrobacji samolotowej (Radom)

   12-15.08 Rajdowe samolotowe MP (Lubin)

   20-28.08 ME w akrobacji samolotowej (Moravska Trebova/Czechy)

    4-10.09 Rajdowe samolotowe MŚ (Santa Cruz/Portugalia)

30.10-7.11 Balonowe MŚ (Saga/Japonia)

    2-12.11 MŚ w wyścigach szybowcowych (Potchefstroom/RPA)

                           

S T R Z E L E C T W O

 

  14-17.01 GP Pilzna (Czechy)

  27-31.01 Zawody międzynarodowe (Monachium/Niemcy)

  16-26.02 Katar Open – rzutki (Katar)

  22-28.02 ME (Gyoer/Węgry)

    1-9.03 PŚ (Bangkok/Tajlandia)

   6-14.03 GP Cypru (Nikozja/Cypr)

  11-16.03 Zawody międzynarodowe (Dortmund/Niemcy)

  16-25.03 PŚ – rzutki (Nikozja/Cypr)

    1-6.04 GP Wrocławia - pistolet i karabin

  14-25.04 Test przedolimpijski (Rio de Janeiro/Brazylia)

29.04–6.05 Zawody juniorów (Suhl/Niemcy)

  19-25.05 PŚ (Monachium/Niemcy)

  26-30.05 Zawody nadziei olimpijskich (Pilzno/Czechy)

   1-11.06 PŚ – rzutki (San Marino)

  16-29.06 PŚ (Baku/Azerbejdżan)

  19-27.06 ME juniorów (Tallinn/Estonia)

30.06–3.07 MP kobiet i mężczyzn (Wrocław)

   4-16.07 ME – rzutki (Lonato/Włochy)

   7-10.07 MP juniorów i młodzieżowców (Wrocław)

  14-17.07 MP juniorów i młodzieżowe – rzutki (Poznań)

  13-18.09 Akademickie MŚ (Bydgoszcz)

  22-25.09 MP kobiet i mężczyzn – rzutki (Wrocław)

29.09-2.10 Finał PP (Wrocław)

    6-9.10 Finał PP – rzutki (Bydgoszcz)

 

S U M O

 

  1-3.04 MP seniorów i młodzieżowców (Warszawa)

  8-9.04 MP juniorów (Poznań)

20-24.04 ME seniorów, U23, U21 i juniorów (Krotoszyn)

25-26.06 Poland Open (Krotoszyn)

29-31.07 MŚ seniorów i juniorów (Ułan Bator/Mongolia)

14-16.10 ME (Niemcy)

 

S Z A C H Y

 

30.03-7.04 MP (Poznań)

  16-17.04 ME w rozwiązywaniu zadań (Ateny/Grecja)

  11-24.05 ME (Djakowica/Kosowo)

26.05-8.06 ME kobiet (Mamaja/Rumunia)

   9-17.07 Drużynowe ME do lat 18 (Celje/Słowenia)

   9-17.07 Memoriał Najdorfa (Warszawa)

  21-30.07 Olimpiada do lat 16 (Poprad/Słowacja)

    2-3.08 MŚ w rozwiązywaniu zadań (Belgrad/Serbia)

   7-21.08 MŚJ do lat 20 (Bhubaneswar/Indie)

  17-28.08 MEJ 8-18 lat (Praga/Czechy)

   1-15.09 MŚJ 14-18 lat (Chanty-Mansyjsk/Rosja)

  17-30.09 Olimpiada Szachowa (Baku/Azerbejdżan)

  18-30.10 MŚJ 8-12 lat (Batumi/Gruzja)

  14-18.12 ME w szachach szybkich i błyskawicznych (Tallinn/Estonia)

 

S Z E R M I E R K A

 

         PŚ

15-17.01 floret kobiet (Gdańsk)

16-17.01 floret mężczyzn (Paryż/Francja)

22-23.01 szpada mężczyzn (Heidenheim/Niemcy)

23-24.01 szpada kobiet (Barcelona/Hiszpania)

30-31.01 szabla kobiet (Ateny/Grecja)

30-31.01 szabla mężczyzn (Padwa/Włochy)

  6-7.02 floret kobiet (Algier/Algieria)

  6-7.02 floret mężczyzn (Bonn/Niemcy)

13-14.02 szpada kobiet (Buenos Aires/Argentyna)

13-14.02 szpada mężczyzn (Vancouver/Kanada)

19-21.02 „O Szablę Wołodyjowskiego” (Warszawa)

20-21.02 szabla kobiet (Gandawa/Belgia)

   26.02 szabla kobiet i mężczyzn (Seul/Korea)

   12.03 floret kobiet (Hawana/Kuba)

   13.03 floret mężczyzn (Hawana/Kuba)

   20.03 szpada kobiet i mężczyzn (Budapeszt/Węgry)

14-15.05 szabla kobiet (Pekin/Chiny)

14-15.05 szabla mężczyzn (Madryt/Hiszpania)

14-15.05 floret mężczyzn (Sankt Petersburg/Rosja)

21-22.05 floret kobiet (Tauberbischofsheim/Niemcy)

21-22.05 szpada kobiet (Johannesburg/RPA)

21-22.05 szpada mężczyzn (Paryż/Francja)

   28.05 szabla mężczyzn (Moskwa/Rosja)

   29.05 szabla kobiet (Moskwa/Rosja)

    4.06 floret kobiet (Szanghaj/Chiny)

    5.06 floret mężczyzn (Szanghaj/Chiny)

 

25-27.04 MŚ (Rio de Janeiro/Brazylia)

14-15.05 MP w szpadzie kobiet i mężczyzn (Gliwice)

21-22.05 MP w szabli kobiet i mężczyzn (Warszawa)

28-29.05 MP we florecie kobiet i mężczyzn (Warszawa)

20-25.06 ME (Toruń)

 

T A E K W O N-D O

 

28.04-1.05 ME seniorów i juniorów (Tampere/Finlandia)

  12-16.10 PŚ seniorów i juniorów (Budapeszt/Węgry)

 

T E N I S

 

   18–31.01 Australian Open (Melbourne/Australia)

    4–10.04 Turniej WTA (Katowice)

22.05–5.06 French Open (Paryż/Francja)

27.06–10.07 Wimbledon (Londyn/W. Brytania)

29.08–11.09 US Open (Nowy Jork/USA)

   24-30.10 WTA Finals (Singapur)

   14-20.11 ATP World Tour Finals (Londyn/W. Brytania)

 

         Puchar Davisa - Grupa Światowa:

  4–6.03 1. runda; w tym Polska – Argentyna

15–17.07 ćwierćfinały

16-18.09 półfinały

25-27.11 finał

 

         Puchar Federacji - Grupa Światowa:

  6-7.02 ćwierćfinały

16-17.04 półfinały

12–13.11 finał

 

          Puchar Federacji - Grupa Światowa 2:

  6-7.02 1. runda, w tym USA - Polska (Kailua, Hawaje)

 

T E N I S  S T O Ł O W Y

 

  20-24.01 World Tour (Budapeszt/Węgry)

  27-31.01 WT (Berlin/Niemcy)

    5-7.02 Turniej TOP 16 (Gondomar/Portugalia)

28.02-6.03 DMŚ (Kuala Lumpur/Malezja)

  16-20.03 WT (Kuwejt)

  18-20.03 MP (Wałbrzych)

  23-27.03 WT (Dauha/Katar)

   6-10.04 Europejski turniej kwalifikacyjny do igrzysk (Stambuł/Turcja)

  20-24.04 WT (Warszawa)

  24-28.05 WT (Zagrzeb/Chorwacja)

  25-29.05 WT juniorów (Władysławowo)

    1-5.06 WT (Otocec/Słowenia)

  15-19.06 WT (Tokio/Japonia)

  22-26.06 WT (Incheon/Korea Płd.)

   8-17.07 MME (Zagrzeb/Chorwacja)

31.08-4.09 WT (Ołomuniec/Czechy)

   7-11.09 WT (Mińsk/Białoruś)

  14-18.09 WT (Chengdu/Chiny)

  20-24.09 WT (De Haan/Belgia)

    1-3.10 PŚ mężczyzn (Saarbruecken/Niemcy)

    7-9.10 TOP 10 juniorów (Praga/Czechy)

    7-9.10 PŚ kobiet (miejsce do ustalenia)

  18-23.10 ME (Budapeszt/Węgry)

   9-13.11 WT (Linz/Austria)

  16-20.11 WT (Sztokholm/Szwecja)

30.11-7.12 MŚJ (Kapsztad/RPA)

  15-18.12 Turniej finałowy WT (miejsce do ustalenia)

 

T R I A T H L O N

 

26-29.05 ME (Lizbona/Portugalia)

   25.06 MP na dystansie sprinterskim (Susz)

   17.07 MP na dystansie olimpijskim (Gdańsk)

   14.08 MP w crossie (Chorzów)

   21.08 MP Ironman (Borówno)

11-18.09 MŚ - finał (Cozumel/Meksyk)

 

W I O Ś L A R S T W O

 

   16.01 ME na ergometrze (Gyor/Węgry)

   31.01 MP na ergometrze (Wrocław)

15-17.04 PŚ (Varese/Włochy)

  6-8.05 ME (Brandenburg/Niemcy)

22-25.05 Ostatnie regaty kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich (Lucerna/Szwajcaria)

27-29.05 PŚ (Lucerna/Szwajcaria)

17-19.06 PŚ (Poznań)

9-10.07 ME juniorów (Troki/Litwa)

16-17.07 MP juniorów (miejsce do ustalenia)

21-28.08 Młodzieżowe MŚ oraz MŚ juniorów (Rotterdam/Holandia)

  1-2.10 MP (Poznań)

 

Z A P A S Y

 

   8-13.03 ME seniorów (Ryga/Łotwa)

  18-19.03 MP juniorów – st. klasyczny (Pabianice)

  22-27.03 ME U23 (Ruse/Bułgaria)

    1-2.04 MP juniorów – st. wolny (Teresin)

    8-9.04 Międzynarodowe MP juniorek – st. wolny (Kostrzyn/Lubuskie)

    8-9.04 Międzynarodowe MP juniorów - st. klasyczny (Kostrzyn/Lubuskie)

  15-17.04 Europejski turniej kwalifikacyjny do IO 2016 (Zrenjanin/Serbia)

  22-23.04 Młodzieżowe MP U23 kobiet (Chełm/Lubelskie)

  22-24.04 1. światowy turniej kwalifikacyjny do IO 2016 (Ułan Bator/Mongolia)

    6-8.05 2. światowy turniej kwalifikacyjny do IO 2016 (Stambuł/ Turcja)

  20-22.05 Międzynarodowe MP juniorów - st. wolny (Rudnik/Śląskie)

  27-28.05 Młodzieżowe MP U23 - st. klasyczny (Poznań)

    3-4.06 Młodzieżowe MP U23 - st. wolny (Solec Kujawski)

  17-19.06 Międzynarodowy Memoriał Wacława Ziółkowskiego - st. wolny (Spała)

  17-19.06 Międzynarodowy Memoriał Władysława Pytlasińskiego – st. klasyczny (Spała)

  17-19.06 Poland Open kobiet (Spała)

  21-26.06 ME juniorów (Bukareszt/Rumunia)

  19-24.07 ME kadetów (Sztokholm/Szwecja)

30.08–4.09 MŚ juniorów (Macon/Francja)

   9-11.09 MP seniorek i seniorów – st. wolny i klasyczny (Zgierz/Łódzkie)

  13-18.09 MŚ kadetów (Tbilisi/Gruzja)

    7-9.10 MŚ weteranów (Warszawa)

  25-30.10 Akademickie MŚ (Corum/Turcja)

    

Ż E G L A R S T W O

 

   23-30.01 PŚ ISAF w kl. olimpijskich (Miami/USA)

    9-14.02 MŚ w kl. 49er, 49erFX Clearwater/USA)

   20-27.02 MŚ w kl. RS:X (Eilat/Izrael)

   20-27.02 MŚ w kl. 470 (San Isidro/Argentyna)

28.02-6.03 ME w kl. Laser, Laser Radial (Las Palmas/Hiszpania)

    5-13.03 ME w kl. Finn (Barcelona/Hiszpania)

25.03-2.04 Princess Sofia Trophy w kl. olimpijskich (Palma de Mallorca/Hiszpania)

    5-12.04 ME w kl. 470 (Palma de Mallorca/Hiszpania)

   12-17.04 ME w kl. 49er, 49erFX (Barcelona/Hiszpania)

   12-20.04 MŚ w kl. Laser Radial kobiet (Nueva Vakkarta/Meksyk)

25.04-1.05 PŚ ISAF w kl. olimpijskich (Hyeres/Francja) 

    6-13.05 MŚ w kl. Finn (Gaeta/Włochy)

   10-18.05 MŚ w kl. Laser (Nueva Vallarta/Meksyk)

   24-28.05 Delta Lloyd Regatta w kl. olimpijskich (Medemblik/Holandia)

    6-12.06 PŚ ISAF w kl. olimpijskich (Weymouth/W. Brytania)

   22-26.06 Kiel Week w kl. olimpijskich (Kilonia/Niemcy)

26.06-4.07 MŚ w kl. Optimist (Vilamoura/Portugalia)

     2-9.07 ME w kl. RS:X (Helsinki/Finlandia)

     2-9.07 ME w kl. Laser 4.7 (Crozon Morgat/Francja)

    7-17.07 Volvo Gdynia Sailing Days (Gdynia)

   15-22.07 ME w kl. Optimist (Crotone/Włochy)

   23-30.07 MŚ w kl. Laser Radial mężczyzn (Dun Laoghaire/Irlandia)

29.07-6.08 ME w kl. Cadet (Tihany/Węgry)

     1-6.08 MŚ w kl. Laser 4.7 (Kilonia/Niemcy)

   12-18.09 PŚ ISAF w kl. olimpijskich (Qingdao/Chiny)

   19-26.11 MŚ juniorów w kl. RS:X (Limassol/Cypr)

    5-11.12 PŚ ISAF w kl. olimpijskich (Al Mussanah/Oman)

 

   23-30.01 MŚ, ME w żeglarstwie lodowym (Austria)

    8-13.02 MŚ w windsurfingu zimowym (Haapsalu/Estonia)

   15-19.02 MŚ juniorów, ME juniorów w żeglartwie lodowym (Parnu/Estonia)

   19-21.02 MP w windsurfingu zimowym (Augustów)

 

Ż U Ż E L

 

      GP 2016 - el. MŚ

30.04 Słowenii (Krsko)

14.05 Polski (Warszawa)

11.06 Danii (Horsens)

25.06 Czech (Praga)

 9.07 W.Brytanii (Cardiff)

13.08 Szwecji (Malilla)

27.08 Polski (Gorzów Wlkp.)

10.09 Niemiec (Teterow)

24.09 Skandynawii (Sztokholm/Szwecja)

 1.10 Polski (Toruń)

22.10 Australii (Melbourne)

 

      kw. do GP 2017

3.09 Challenge (Vetlanda/Szwecja)

 

      drużynowy PŚ

2.06 runda kwalifikacyjna 1 (Terenzano/Włochy)

23.07 zawody 1 (Vojens/Dania)

26.07 zawody 2 (Vastervik/Szwecja)

29.07 baraż (Manchester/W.Brytania)

30.07 finał (Manchester/W.Brytania)

 

      ME

26.05 Challenge (Olching/Niemcy)

16.07 1 runda (Guestrow/Niemcy

6.08 2 runda (miejsce do ustalenia)

19.08 3 runda (miejsce do ustalenia)

8.10 4 runda (Polska)

 

      MŚ juniorów

18.06 1 runda (King’s Lynn/W.Brytania)

16.09 2 runda (Pardubice/Czechy)

2.10 3 runda 3 (Gdańsk)

 

      ME juniorów

10.09 lub 17/09 finał (Lamothe-Landerron/Francja)

 

I N N E  I M P R E Z Y

 

2-16.01 Rajd Dakar

12-21.02 Młodzieżowe igrzyska olimpijskie (Lillehammer/Norwegia)

   23.05 Piknik Olimpijski (Warszawa)

 5-21.08 Igrzyska olimpijskie (Rio de Janeiro/Brazylia)

7-18.09 Igrzyska Paraolimpijskie (Rio de Janeiro/Brazylia)

« 1 »

TAGI: SPORT

oceń artykuł Pobieranie..
  • Oliwka Baranowska
    12.01.2016 12:30
    super
    doceń 0
  • Bartek Gołgan
    12.01.2016 12:32
    hi hi
    doceń 0
  • Piotrek Ceglarski
    12.01.2016 12:35
    EXTRA SUPERRRRRR
    doceń 0
  • Bartek Grzegorczyk
    12.01.2016 12:39
    aha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

  • 1
    maryniakopec
    ostatnia aktywność: 03.09.2019
    łączna liczba komentarzy: 35
  • 2
    gr3
  • 3
    wojas004
    ostatnia aktywność: 15.09.2019
    łączna liczba komentarzy: 113
  • 4
    minialo
    ostatnia aktywność: 21.11.2019
    łączna liczba komentarzy: 17
  • 5
    gkostka
    ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione