dodane 28.12.2015 13:15

Rusinowice

Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Rusinowicach

Droga Redakcjo :)
Zakończyły się roraty. Poprzez "Drzewo Życia" poznaliśmy początki naszej wiary i historii Polski. W tym czasie do kościoła przybywało wiele osób. Były dzieci szkolne, ale i przedszkolne, ich rodzice, młodzież, dziadkowie. Jednym słowem kto tylko żyw ; czasami nawet całe rodziny. Msza roratnia odbywa się w radosnej atmosferze. Dzieci do ołtarza przychodziły z rożnymi lampionami, często wykonanymi przez siebie. Tematem przewodnim tegorocznych rorat było wspomniane już  wspomniane Drzewo życia. Chrzest źródłem miłosierdzia, który odnosiło się do początków chrześcijaństwa w Polsce. Podczas tych rorat dzieci i młodzież poprzez Miłosierdzie Boże głoszone poprzez św. Faustynę Kowalską uczyły się, jakie uczynki mamy przynosić w codziennym życiu. Tegoroczną piosenkę Błogosławieni miłosierni, która jednocześnie jest hymnem ŚDM w Krakowie dzieci nauczyły się śpiewająco. W ostatni dzień po Mszy Św. o godz. 16.00 rozdaliśmy wszystkim dzieciom, które zbierały przez cały ten czas
obrazki, pamiątki a dzieci, które nie opuściły ani jednych rorat (35 dzieci) otrzymały dodatkowo nagrody. Był to błogosławiony czas, który dobrze przygotował nas do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia na które bardzo się cieszymy.
ks. Franciszek Balion i ks. Kazimierz Tomasiak, parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Rusinowicach. 

Rusinowice  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Odpowiedzi na pytania roratnie

Odpowiedzi  umieszczamy z lekkim opóźnieniem, z wiadomych przyczyn ;)

21 grudnia
 
1. Do jakiego zakonu należał bł. Czesław? (Do dominikanów)
2. W jaki sposób bł. Czesław obronił Wrocław przed Tatarami? (Wyszedł na mury miasta,
poprowadził procesję z Najświętszym Sakramentem w ręku i głośno błagał Boga o ratunek)
3. Z jakimi świętymi był zaprzyjaźniony bł. Czesław? (Ze św. Dominikiem i św. Jackiem)
Odpowiedź na to pytanie znajduje się w styczniowym numerze „Małego Gościa”.

Więcej odpowiedzi