nasze media MGN 12/2020
dodane 22.12.2015 10:10

Jasełka

w „Hospicjum” w Miechowie i Urzędzie Miasta i Gminy w Proszowicach.

zobacz galerię

W dniu 18 grudnia wigilijnego nastroju i atmosfery pełnej ciepła, doświadczyli pacjenci Hospicjum im. bł. S. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie, a to dzięki Jasełkom, przygotowanym przez grupę misyjną ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Proszowicach, pod kierunkiem katechetki s. Łucji Kramarz. Hołd Nowonarodzonemu oddali w nich aniołowie, pastuszkowie, Trzej Królowie oraz dzieci z różnych stron świata.

Ponieważ nie wszystkim pacjentom zdrowie pozwoliło na opuszczenie sal szpitalnych, więc młodzi aktorzy złożyli im wizytę przy łóżkach, chcąc podzielić się opłatkiem i złożyć świąteczne i noworoczne życzenia. Dla chorych zostały przywiezione ciasta domowej roboty oraz pieczywo ofiarowane z piekarni.

Udział w tym wydarzeniu okazał się niezwykle potrzebny zarówno mieszkańcom Hospicjum, jak i dzieciom, gdyż pierwsi poczuli, że nie zostali zapomniani, a drugie poczuły się potrzebne.

Korzystając z nadarzającej się w tym dniu okazji, nawiedziliśmy miechowską Bazylikę Grobu Pańskiego, poświęcając chwilę czasu na modlitwę za nas i naszych bliskich.

Z kolei 21 grudnia uczniowie zaprezentowali Misterium Bożonarodzeniowe w Urzędzie Miasta i Gminy, podczas spotkania opłatkowego, którego honorowym gościem był pan burmistrz, Grzegorz Cichy.

Dziękujemy za gościnność i słodki poczęstunek.

s. Łucja Kramarz CSS

« 1 »
Jasełka

WIARA.PL DODANE 22.12.2015

Jasełka

oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione