nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023
dodane 21.12.2015 10:48

Bystra Śląska

Serdecznie pozdrawiamy z Parafii Wniebowzięcia NMP w Bystrej Śląskiej Czytelników Małego Gościa Niedzielnego oraz wszystkich oczekujących na narodziny Maleńkiego Jezusa.

Ogromna to dla nas radość, że możemy brać udział w wyjątkowych Roratach u progu Roku Miłosierdzia i obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski.
Drzewo Życia - pomysł i oprawa niezwykle trafione, głębokie a zarazem jakże nam bliskie...
   Dzieci w naszej Parafii, choć jest ich garstka, z wielkim zapałem uczestniczą w Roratach o godz. 17.45. A to wszystko dzięki ogromnemu zaangażowaniu Księdza Proboszcza i Pani Katechetki.
Bardzo Im za to dziękujemy! Naszym spotkaniom otulonym rozświetlonym błękitem, płynącym z ołtarza, towarzyszy w sposób szczególny Matka Boża. Jej figurka wędruje wraz z pociechami do ich domów, by wnieść swój pokój, radość i gotowość na przyjęcie Jej Dzieciątka. Być może z racji parafii, jako miejsca, w którym przyszło nam mieszkać, w sposób szczególny czujemy opiekę Matki Bożej. I tak to też właśnie do Maryi należy tu ostatnie słowo, z czym związana jest taka oto roratnia historyjka:
   Dzieci po każdych roratach w losowaniu mają  możliwość zabrania do domu na jeden dzień figurkę Maryi. Pewien chłopczyk wraz z siostrzyczką wylosowali figurkę już po raz trzeci. Postanowili z mamusią, że figurkę tym razem odstąpią innym dzieciom, by i one mogły mieć radość. I tak się też stało, figurka powędrowała z kimś, kto jeszcze jej nie miał. Następnego dnia po Mszy Św., figurkę wylosowało kolejne dziecko i kiedy już wszyscy wyszli z kościoła, okazało, się że figurka została nie zabrana a ostatnimi wychodzącymi dziećmi były właśnie te, które poprzedniego dnia Maryję “odstąpiły”. Ksiądz Proboszcz uśmiechnął się, pokiwał głową i od razu było wiadomo, że figurka ma iść jeszcze raz tam, gdzie widocznie iść miała.
Wszystkim życzymy obfitych łask płynących przez otwarte dłonie Maryi pochylonej nad Betlejemskim Cudem.
Rodzice.
Bystra Śląska   Bystra Śląska  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..