nasze media Najnowszy numer MGN 09/2019
dodane 16.12.2015 14:00

Wyprzedzić konkurentów

Kilku kolegów z mojej klasy zabiega o względy koleżanki, którą ja również lubię. Wiem, że nie jestem najważniejszy, chociaż nie chciałbym zostać w tyle i dać się wyprzedzić przez kolegów. Najlepiej gdybym się w niej nie zakochiwał, bo wiem, że takie historie się szybko kończą. Wiem, że za kilka dni sytuacja może się obrócić o 180stopni Gimnazjalista kl. I

W Waszym wieku najczęściej tak się zdarza, że całej grupie chłopaków podoba się ta sama koleżanka. To minie za dwa lata. Ale teraz staraj się być w miarę blisko niej, a gdy wchodzicie razem do sali, zawsze przepuszczaj ją w drzwiach. Nie używaj wulgarnych wyrazów, a jeśli któryś chłopak przy koleżance brzydko się wyrazi, możesz mu z uśmiechem zwrócić uwagę, że tu są dziewczyny, niech się pilnuje. Zawsze rano mów jej głośno cześć, najlepiej dodaj do tego jej imię. Możesz przynieść do szkoły paczkę draży czy paluszków i poczęstować jakąś grupkę, ale zacznij od niej. Czasami powiedz jej jakiś komplement, że ładnie wygląda, że ma fajną bluzę czy buty, spodnie. Dziewczyny cenią chłopaków w miarę wesołych, zaradnych, w miarę pewnych siebie. Jeśli kiedyś będzie smutna, to zaraz podejdź i zapytaj, czy możesz jej jakoś pomóc. Przygotuj coś malutkiego na Święta. To może być serce z piernika, to może być najmniejszy nawet aniołek i ładnie zapakuj, daj jej to w miarę możliwości bez świadków. Jednocześnie bardzo dbaj o swój rozwój, czyli o naukę, o sportową kondycję. Napisałeś, że nie tylko Ty, ale więcej chłopaków stara się o jej względy. Otóż dobrze jest stworzyć sporą grupkę osób z klasy, byście razem stali na przerwach, razem żartowali, wracali może grupą do domów, możecie się umawiać nawet na roraty, by razem iść, odprowadzać się. Mądrze napisałeś, że za kilka dni może Ci przejść to zainteresowanie. Ale to nie szkodzi, rady są ogólne. Dlatego za szybko nic jej nie mów, należy być ostrożnym z wyznaniami. W tym roku lepiej być zauroczonym i pokazywać to tylko przez spojrzenia, uśmiechy, żarty, dobre koleżeństwo.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 09.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 27
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.07.2019
  łączna liczba komentarzy: 42

Najwyżej docenione