nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 24.11.2015 18:00

Czas szarości, czas kolorów

Okropnie mi się nie podoba to, co się ze mną dzieje. Kiedyś mój świat był kolorowy, teraz pełen szarości. Nie chcę tego, co się ze mną teraz dzieje- zniechęcenie, poczucie bezsensu. Nastolatka

Na tym męka dorastania polega, że tak trudno polubić siebie, akceptować tyle spraw w sobie. Napisałaś, że chcesz, by świat znowu był kolorowy. Hm, tak się nie da. Biblia w księdze Syracha uczy, że "wszystko ma swój czas"- jest czas płaczu i czas śmiechu, czas budowania i czas burzenia. Jesteś teraz w trudnym czasie. Kolory się pojawią, ale one będą inne niż w dzieciństwie. Nie wróci świat kolorów młodszej nastolatki, bo, jak pisała noblistka Szymborska "nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy. Z tej przyczyny zrodziliśmy się bez wprawy i pomrzemy bez rutyny" Skoro to hormony tak męczą, to jednak huknij ręką w stół i zapowiedz im, że to Ty będziesz rządziła sobą, a nie one. Dlatego wyskakuj z dołków, miej zdrowy dystans do siebie, mocno rozwijaj swoje poczucie humoru. Wszyscy zapominamy o niezwykłych walorach zdrowotnych śmiechu.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Alex
 • 3
  Anonymous
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione