nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 06.11.2015 13:00

W kierunku zmiany relacji

Nie mam zbyt dobrych kontaktów z moim bratem, ale ostatnio zaproponował, żebym poszła z nim na zbiórkę. Na początku zdecydowanie chciałam, ale teraz już nie jestem pewna. Gdyż moją wadą jest bieganie. Na krótkie dystanse jestem szybka i czasem wygrywam, ale dość szybko się męczę. Dlatego boję się, że będę musiała biec np. przez las i po prostu nie dam rady (tym bardziej, że większość jest starsza ode mnie i przeważają chłopaki). Głupio mi powiedzieć o tym bratu. 14-nastolatka

Zaproszenie, które brat skierował do Ciebie to wielka szansa, by Wasze relacje się poprawiły. Najwyższy czas. Coś widocznie w nim drgnęło, że zaprosił siostrę. Może i on chce zmiany w Waszych kontaktach? Moim zdaniem brat świetnie rozumie, że jako dziewczyna i jako młodsza możesz mieć kłopoty z biegiem przez las. Dlatego szczerze mu powiedz, że masz takie obawy. Powiedz to w naturalny sposób, że bardzo się cieszysz z tego zaproszenia i bardzo chcesz iść na zbiórkę, ale boisz się biegów na dłuższych dystansach i nie chcesz mu zrobić kłopotu. Jeśli tam są też dziewczyny, to nie wierzę, że wszystkie świetnie biegają. A poza tym, chłopcy zawsze czują się bardzo męsko, gdy obok biegnie słabsza dziewczyna. Przecież nie chodzi o to, byś biegała jak starszy od Ciebie chłopak. Różne są talenty, Ty lubisz krótkie dystanse, nie jesteś dobra w długich, więc jeśli tam będzie bieganie, to pobiegniesz tak, jak potrafisz. Nie bądź zbyt ambitna. Ewentualnie zapytaj brata, co się dzieje na takiej zbiórce, czy według niego poradzisz sobie. Świat należy do odważnych!

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

           

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Alex
 • 3
  Anonymous
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione