nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 04.11.2015 17:00

By nie stracić kumpli

W ostatnim czasie nawiązałem dość dobry kontakt z koleżanką z klasy, z którą od początku mi się nie udawało. Właściwie, to polubiłem również jej przyjaciółkę. Problem polega na tym, że bardzo chciałbym się z nimi zaprzyjaźnić i wygląda na to, że one ze mną też, ale moi kumple, raczej nie są z tego powodu zadowoleni. Nie chodzi o jakąś zazdrość z ich strony, lecz nie lubią nawiązywać bliższych kontaktów z dziewczynami i m. in. dlatego nie chodzą nigdy na szkolne dyskoteki. Nie bardzo wiem co zrobić w tej sytuacji. Chcę zyskać przyjaźń moich koleżanek, z którymi rozmawiam coraz częściej, ale też nie chcę stracić przyjaźni moich kumpli. Gimnazjalista

Od prawieków ludzie sobie jakoś radzą z tym problemem i Ty też nad tym zapanujesz. Przyjaźń z dziewczynami nie oznacza, że już więcej nie będziesz się spotykał z kolegami. Dziel czas między kolegów i koleżanki. Jedna przerwa z dziewczynami, druga z kolegami. Gdyby koledzy coś komentowali, to śmiej się i powiedz np. "chyba nie jesteście małymi dziećmi, by z robić wielki i poważny problem.” Czasami nie spędzisz czasu z dziewczynami i wtedy szczerze powiedz, że musisz pilnować spraw męskiej przyjaźni. Będzie Ci trochę ciężko, bo pewnie jako jeden z pierwszych zainteresowałeś się koleżankami. Może będziesz próbował ośmielić chłopaków, by jednak odzywali się do dziewczyn, by ich tak nie unikali. One może kiedyś staną i popatrzą, jak gracie w piłkę, W czasie przerwy w meczu zbierz gromadkę i żartujcie. Za rok lub dwa to będzie powszechne.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione