nasze media Najnowszy numer MGN 05/2020

dodane 08.10.2015 09:06

Mały goryl

W Zoo w Brookfield urodził się nowy goryl Zachary.

Zachary jest czwartym pokoleniem tych zagrożonych wyginięciem goryli w zoo w stanie Illinois w USA. Dokładnie jest to zachodni goryl nizinny, co w oficjalnej nazwie brzmi Gorilla gorilla gorilla. Matką małego jest 11 letnia Kamba, a ojcem 35 letni JoJo. Tym sympatycznym gorylom zagrażają kłusownicy, a także wirus Ebola.

Goryl jest największą z żyjących małpa naczelną. Jest zaliczany do człowiekowatych, co nie dziwi widząc zdjęcia.  Żyję w tropikalnych lasach Afryki. Nazwa goryl pochodzi z języka greckiego i oznacza... plemię owłosionych kobiet. Goryle mają tą samą grupę krwi B oraz indywidualne odciski palca, jak ludzie. Prowadzą spokojny tryb życia żywiąc się roślinami. Poruszają się na czterech nogach, ale na pewien czas potrafią przyjąć postawę dwunożną. Dorosły goryl to prawdziwy siłacz. Potrafi rękami podnieść ciężar ważący prawie tonę. 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione