nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 20.09.2015 20:00

Nie przesładzać

Staram się być miła, mówię koleżankom komplementy, że mają coś ładnego. Ale one nie mówią mi komplementów. Bardzo bym się chciała z nimi zaprzyjaźnić, a one mnie raczej unikają. Szóstoklasistka

Uważaj, byś nie przesadziła z komplementami. Bo Ty chcesz budować dobre relacje i to jest dobry sposób, byle nie przesadzić. Gdy kogoś chwalisz, że ma coś ładnego, to nigdy nie licz na to, że on zrobi to samo. Bo wtedy Twój komplement traci sens, staje się sztuczny, jest wymuszeniem komplementów. Mów komplementy, ale nie za często, kompletnie nie przejmuj się tym, że Tobie nie mówią. Może one nie mają takiego zwyczaju. Trzeba uważać, żeby nie przesłodzić, bo takie słodzenie jest sztuczne i może drażnić. Wniosek prosty- bądź naturalna, bądź sobą, ale staraj się nadal o optymizm, pogodę ducha, by to Ci weszło w krew, w nawyk, stało się częścią Ciebie. Z pewnością Ci się uda.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione