nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 12.09.2015 14:30

Czy warto się przyjaźnić?

W naszej klasie jest bardzo dużo przebojowych dziewczyn. A ja jestem cicha i nieśmiała. Zastanawiam się, czy warto się z nimi zaprzyjaźnić? Szóstoklasistka

W przyjaźni nie myśli się o tym, czy warto. Ja myślę, że wiele kłopotów bierze się z tego, że dzieci są teraz bardzo rozpieszczane. Cała rodzina trzęsie się nad cudownym synkiem lub cudowną córeczką, nikt nie krzyczy, za wszystko się chwali. Dziecko rośnie w przekonaniu o swojej wyjątkowości. A potem w szkole spotyka się duża ilość takich samych księżniczek i książąt. Wtedy zaczyna się problem, bo nikt nie umie ustępować, bo każdy chce rządzić. Musisz się liczyć z tym, że przebojowe koleżanki nie będą myślały o Twojej delikatności. Ale to nie są złe dziewczyny. Po prostu dalej chcą rządzić tak, jak rządziły babcią, dziadkiem, rodzicami. Nie sądź, że podejdziesz, zaproponujesz przyjaźń, a one będą zachwycone. Mogą Cię nawet odrzucić, bo mogą czuć, że będą z Tobą problemy, bo jesteś wrażliwa. A może to marzenie o pięknej przyjaźni odłożysz na jakiś czas i po prostu będziesz miała klasę pełną lepszych i gorszych koleżanek? Po jakimś czasie okaże się, czy któraś stanie się przyjaciółką. Poza tym, Ty się tak mocno zastanawiasz, czy warto się przyjaźnić. A przecież do przyjaźni trzeba dwojga, czy trojga, czworga. Jakaś grupka nagle dogaduje się bez słów, to samo ich śmieszy i cieszy. Tego się nie planuje, to się samo dzieje. Będzie dobrze za jakiś czas, a teraz próbuj pogłębiać relacje i nie martw się, jeśli coś nie wyjdzie.  

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione