nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 02.09.2015 22:00

Przyjaciółka w dołku

Przyjaciółka powiedziała, że wśród naszej paczki (jest nas trójka) czuje się najgorsza czyli najbrzydsza, najgrubsza, najniższa, najgłupsza, najgorzej ubrana, najmniej popularna wśród chłopaków, najbiedniejsza, najgorsza z wf-u. Wydaje mi się najładniejsza z nas, wygląda dobrze. Jej wzrostu nigdy nie uważałam za wadę, ja też jestem dość niska. Najgłupsza na pewno nie jest. Myślę, że ubieramy się podobnie. Może druga przyjaciółka w droższych markach, ale czy to powód by czuć się gorsza i biedniejsza? Stany majątkowe naszych rodziców uważam za wyrównane. Może wygląda jeszcze dziecinnie, ale to nie jest wada. Zmartwiła mnie tym wyznaniem. Powinnyśmy czuć się równe, bo takie jesteśmy. Piętnastolatka

Przede wszystkim napisz lub powiedz, że absolutnie się z nią nie zgadzasz. Przydałoby się spotkanie, gdzie punkt po punkcie wyjaśnij, gdzie się myli. Pięknie to napisałaś, podałaś wiele konkretów i tak je przedstaw. Przydałoby się spotkanie w trójkę, gdzie dwie na zmianę będzie wyjaśniały, że ona źle myśli. Mówcie jej, co w niej jest świetne, co w niej lubicie, co podziwiacie. A może gdy będziesz z nią sama, to powiedz, że Wy tylko raz jej przedstawicie swój pogląd. Więcej nie, bo ona może polubić taką sytuację, że ona narzeka, a Wy ją ciągle pocieszacie. Zróbcie to tylko raz i powiedzcie, że to sie nie powtórzy. Z Twojego listu jasno wynika, że jesteście równe, nie ma problemu, więc namawiajcie ją, by ceniła Waszą przyjaźń. Tę rozmowę można przeprowadzić na wesoło, z humorem, że chyba miała zły dzień, była w dołku, że niech już z niego wyskakuje, bo szkoda nerwów na takie pesymistyczne spojrzenia.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione