nasze media Najnowszy numer MGN 09/2019
dodane 22.08.2015 15:00

Co to za przyjaciółki?

Mam 2 przyjaciółki lub 5. Ale nie wiem, czy mogę im zaufać. Jedna z nich miała urodziny. Nie poinformowała mnie o tym. Smutno mi. Ta druga została przez nią zaproszona, a ja nie. Inna historia. Ta druga odpowiedziała na mojego SMS- a po długim czasie. Zapytałam się jej, czemu mi nie odpisywała. Po prostu nie odpisywała. Co to za przyjaciółki? 12-latka

Może to nie są najlepsze przyjaciółki. Ale tak to już w życiu jest, że wszyscy mają wady. Nie ma ludzi idealnych. No i trzeba pogodzić się z ich wadami. To, że przyjaciółka późno odpisała na SMSa to nie jest nic strasznego, bo jak się czasami nie odpisze od razu, to potem albo się zapomina, albo odkłada na kolejne godziny lub dni. Jeśli chodzi o to, że przyjaciółka Cię nie zaprosiła, to też jakoś to przełknij. Staraj się mieć dobry humor, myśleć pogodnie o ludziach i nie przejmować się różnymi drobiazgami. Nigdy nie rozpamiętuj, co złego się przydarzyło, bo to nie pomaga, bo wtedy człowiek staje się podejrzliwy. A poza tym, te dziewczyny może są raczej dobrymi koleżankami, może dopiero czas pokaże, czy będą Twoimi przyjaciółkami? Ale nie mów im tego, bo byłoby to przykre. Bądź serdeczna, ale jednocześnie miej świadomość, że życie bywa trudne, że ludzie mają wady, że prawdziwa przyjaźń potrzebuje czasu. Prawdziwa przyjaźń bywa bardzo wyrozumiała i miewa trudne chwile, to też naturalne.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 09.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 27
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.07.2019
  łączna liczba komentarzy: 42

Najwyżej docenione