nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 05.05.2015 17:00

Otworzyć się na innych

Mam mało koleżanek, w zasadzie dwie, ale trudno je nazwać przyjaciółkami. Bardzo bym chciała, aby w liceum sytuacja się zmieniła, bym się stała bardziej otwartą osobą. Jak nad tym pracować? Gimnazjalistka, klasa III

Dobrze, że masz te dwie koleżanki. Nawet jeśli nie są doskonałe, to ważne, że są, bo dostaję tyle listów od dziewczyn całkowicie samotnych. Obiecaj sobie, że do liceum wejdziesz uśmiechnięta, pogodna, otwarta na świat i ludzi. A teraz już to trenuj. Np. dbaj o pogodny wyraz twarzy, by był lekki  uśmiech, rozluźnienie mięśni twarzy. Wtedy się milej wygląda. Jak najczęściej przywołuj w głowie miłe obrazy ludzi, miejsc, zdarzeń, niech to będzie takie Twoje jakby pogotowie ratunkowe. Rozejrzyj się uważnie po klasie i po szkole. Tyle Twoich rówieśników pisze o tym, że dopiero pod sam koniec pobytu w szkole poznają fajne osoby. Nie trzeba się od razu przyjaźnić.  Wyprostuj się, uśmiechnij się, a jeśli będzie okazja, to zacznij się zwyczajnie do nich odzywać. Może coś drgnie.

 

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione