nasze media Najnowszy numer MGN 05/2020
dodane 04.05.2015 12:00

Brak przyjaciółki

Nie mam przyjaciółki. Takiej prawdziwej. W mojej klasie każda dziewczyna ma jakąś przyjaciółkę, a ja nikogo. Dziesięciolatka Ola

To zupełnie naturalne, że każdy chce "kogoś" mieć. Wymieniłaś 4 pary klasowych przyjaciółek, czyli 8 dziewczynek. Czy jest Was w klasie 9? Czy oprócz Ciebie jeszcze któraś z koleżanek jest sama? Jeśli tak, to pomyśl, może jedna z nich mogłaby być Twoją przyjaciółką.  Jeśli nie, to sytuacja i tak nie jest zła. Bo właśnie kończy się wiek, gdy ma się tylko jedną przyjaciółkę. Uwierz mi, że starsze dziewczyny i kobiety przyjaźnią się z wieloma osobami. Możesz być pierwszą, która ten zwyczaj w Twojej klasie wprowadzi. Dlatego:

1. Kilka razy przynieś do klasy paluszki i częstuj na przerwie każdego, kto podejdzie. A przy tym niech będzie wesoło, miło.

2. Zastanów się, które z koleżanek są najmilsze i te zaproś do siebie, zorganizuj ciekawe spotkanie Zaplanuj zabawy, niech będzie wesoło. Bardzo pilnuj, byście nikogo nie obgadywały.

3. Podchodź na przerwie do różnych dziewczynek. Może chociaż jedna z par nierozłączek chętnie Cię dopuści i w trójkę się pośmiejcie. Byłoby pięknie, gdyby doszły kolejne osoby. Także chłopcy. Wtedy jest jeszcze weselej.

4. W starszych klasach dziewczyny tworzą spore grupy przyjaciółek Raz jedna lubi się z drugą, a trzecia z czwartą, a za kilka dni zmiana. To nic złego, to nie jest zdrada.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione