nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 24.02.2015 19:00

Kłótnie rodziców

Co jakiś czas w moim domu wybuchają kłótnie. Gdy słyszę jak rodzice się kłócą boję się, że się rozwiodą... Boję się, że to się kiedyś stanie. Czy mam coś robić? Spróbować ich pogodzić gdy się kłócą? 11-latek

Kłótnie nie znaczą, że rodzice się rozwiodą. Życie rodzinne bywa trudne i jeśli mąż i żona mają wybuchowe charaktery, to mogą być nawet wielkiekłótnie. Ważne, czy po awanturze potrafią się pogodzić. Są małżeństwa, w których nie ma kłótni, ale panuje niemiła cisza. Dlatego czasami awantury są mniej straszne. Rodziców może nie pogodzisz, bo powiedzą, że to sprawa między nimi. Ale Ty jesteś częścią rodziny i Ty najbardziej cierpisz z powodu awantur. Dlatego możesz powiedzieć rodzicom, że bardzo Cię martwią ich kłótnie, że się ich boisz, że to dla Ciebie najgorsze. Możesz też przygotować sobie kilka podstawowych pytań- dlaczego się tak kłócą, czy zapomnieli jak się kochali, czy to musi tak być, by wybuchały kłótnie, czy im nie szkoda Waszej rodzinki. Pytania dziecka, szczere pytania, mogą zrobić wiele dobrego. Bo ludzie w kłótniach tracą rozsądek, walczą zażarcie i nie widzą, ile tracą. Kłócący się rodzice często zapominają o tym, jak dzieci się tym przejmują. Dlatego koniecznie im to powiedz. Zaproponuj, by Wielki Post upłynął u Was w zgodzie. O zgodę w rodzinie warto się modlić, powiedz rodzicom, że tak właśnie będziesz robił.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione