nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 22.02.2015 20:00

Pomóc samotnej

Teraz jakoś - ja i moja przyjaciółka - chcemy pomóc tej samotnej, ale nie wiemy jak. Ona uznaje tylko albo "nie lubimy się" albo "najlepsze przyjaciółki". Nie damy rady być przyjaciółkami, a chcę jej pomóc. Kiedy do niej zagaduję - to ona odpowiada, ale sama nic nie zrobi - nie podejdzie, nie zapyta. Co robić w takiej sytuacji? Piątoklasistka

A może już czas, byś jej to powiedziała, że nie powinna tak czekać, że sama ma wychodzić do ludzi. Znam ten typ dziewczyn i zapewniam Cię, że jej to przejdzie. Nie trzeba jej ulegać, bo to ją utwierdza, że dobrze robi. Powiedz jej prosto, że powinna się wreszcie na wszystkich otworzyć, zagadywać do ludzi, że wtedy jej pomożecie. Ale takie czekanie, tworzenie zamkniętej grupki to już nie ten wiek. Właśnie z tego wyrastacie. Problem warto by poruszyć na wdż lub na lekcji wychowawczej, można zaprosić na taką lekcję panią pedagog szkolną lub z poradni pedagogiczno-psychologicznej.Nauczyciele mają ciekawe scenariusze zajęć integrujących klasę.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Alex
 • 3
  Anonymous
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione