nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023

jg

dodane 17.02.2015 10:09

Pilot F16: Dziękuję Bogu...

- Dziękuję, że Bóg otworzył przede mną tyle drzwi. Kocham służyć naszej ojczyźnie - mówił w czasie spotkania z uczniami szkoły w Cichem kapitan Michał Kras, pilot samolotu F16.

W czasie spotkania z uczniami w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Bohaterów Westerplatte w Cichem kapitan Michał Kras mówił o ciekawostkach związanych z pilotowaniem samolotu F16. – To fascynujące zadanie, dziękuję Bogu, że otworzył przede mną tyle drzwi. Chcę mu teraz spłacić dług wdzięczności i jak najowocniej służyć naszej ojczyźnie – mówił pilot F16.

Zaapelował do małych górali, aby pilnie się uczyli, by kiedyś mogli zasiąść za sterami F16 lub w inny sposób służyć ojczyźnie. - To jest wielkie wyzwanie dla człowieka, które może zrealizować z Bożą pomocą, ale musi też być na pierwszym miejscu wiara, rodzina, życzliwość dla drugiej osoby – podkreślał kapitan Michał Kras. Dodał również, że praca pilota wymaga wielu wyrzeczeń.

Kpt. Michał Kras pochodzi z Wieliczki. Za sterami samolotu F16 zasiada od 2007 r. Przeszedł dwuletnie szkolenie w Stanach Zjednoczonych. Uczestniczył także w ćwiczeniach sił powietrznych Polski i USA  międzynarodowych RED FLAG na Alasce. Obecnie służy w jednostce w Łasku, gdzie stacjonuje część polskich samolotów F16. Ich bazą są też poznańskie Krzesiny. Łącznie Polska posiada 48 samolotów F16.

Pilot F16: Dziękuję Bogu...   Jan Głąbiński /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..