nasze media Najnowszy numer MGN 09/2021
dodane 26.01.2015 22:00

Męczące myśli

Od pewnego czasu myślę nad różnymi tematami związanymi ze śmiercią itp. Zaczęło się to, gdy mój tata zaczął słuchać piosenki Perfectu ,,Wszystko ma swój czas”. Od tego czasu automatycznie przychodzą myśli typu co będzie po śmierci, czy będziemy czuli ten przemijający czas itp. Najbardziej przeraża mnie słowo wieczność, ponieważ z ludzkiego punktu widzenia 10 lat to bardzo dużo, a co dopiero wieczność. Czytałem, że w moim wieku często myśli się o takich rzeczach, ale mnie to dręczy np. kiedy idę spać, zmówię pacierz, położę się, to zawsze przychodzą mi te myśli próbuję zasnąć, ale nic, dopiero ok. 24 (kładę się spać ok. 22 ) zaczynam już ze zmęczenia zasypiać. Nie mogę pozbyć się tych myśli, nie wiem co zrobić. 12 latek

Ja bym radziła, byś wieczorami czytał pogodne książki. To bardzo, bardzo pomaga. Dla Ciebie 10 lat to strasznie dużo, a dla mnie to bardzo mało. Człowiek wieczności i tak nie zrozumie. Ale zajmują się tym filozofowie, jeśli będziesz się tym po latach nadal interesował, to spokojnie poczytasz, dokształcisz się.
Jak to jest po śmierci i tak nikt nie wie. Biblia zapewnia, że cudownie, inaczej, że nasz rozum tego nie ogarnie. Dla nas ważne jest to, że Pan Jezus zwyciężył śmierć! On nam otworzył. Niebo, czyli my jesteśmy jak ziarenko, które gdy wrzucimy w ziemię, to rodzi się roślina zupełnie niepodobna do ziarenka. Śmierć można też porównać do sytuacji gąsienicy. W pewnym momencie ona wygląda jak mumia, wisi jak martwa na gałęziach drzewa. A potem pęka kokon i nagle pojawia się cudowny motyl!
Nasze ciało umrze. Nie należy z tego powodu histeryzować! Śmierć to jedyna pewna rzecz. Natomiast Pan Bóg tak to zaplanował, że nikt nie wie, kiedy umrze i nie wolno nam o tym decydować. Mamy po prostu pięknie i dobrze żyć. Dusza, która nadaje sens naszemu życiu, jest nieśmiertelna i żyje wiecznie. Pilnuj, byś wieczorem był zmęczony fizycznie, ale też wyciszony. Może herbaty ziołowe, może ciepłe mleko? Może w ciągu dnia pijesz za dużo słodkich napojów, może za dużo cukru w pożywieniu, słodyczy? Gdy się nie da zasnąć, to najlepiej się modlić albo czytać.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione