nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

Poniedziałek III tygodnia Adwentu, 15 grudnia 2014 r.

dodane 15.12.2014 06:00

Spotkanie z umęczonym Jezusem

Zdawało mi się, że serce we mnie pęka

Św. Teresie coraz bardziej zaczęło przeszkadzać to, że klasztorze wciąż kręcili się ludzie z miasta. Często nawet na modlitwę brakowało czasu. Chociaż uważano ją za gorliwą, dobrą zakonnicę, św. Teresa wiedziała, że dużo brakuje jej do tego, czego oczekuje od niej Jezus.

Pewnego dnia św. Teresa jak zwykle weszła do klasztornej kaplicy. To, co tam zobaczyła, całkowicie odmieniło jej życie. Już nic nie zatrzyma jej w drodze do zjednoczenia z Jezusem.

 

 

 

 

Z Księgi Życia św. Teresy od Jezusa

Pewnego dnia zdarzyło mi się, że wszedłszy do kaplicy domowej, ujrzałam obraz Chrystusa, całego okrytego ranami. Na ten widok dusza moja wstrząsnęła się do głębi widząc, co Chrystus Pan dla nas wycierpiał.

Tak wielki ogarnął mnie żal na myśl, jak źle odwdzięczyłam się za te rany, że zdawało mi się, że serce we mnie pęka. Upadłam na kolana i z wielkim płaczem błagałam Pana, by mnie już raz na zawsze tak umocnił, abym już Go nie obrażała.

Serwis roratni

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10