nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 13.12.2014 18:00

Czy można uniknąć kolejnej awantury?

Moi rodzice pokłócili się parę dni temu. Po tej kłótni ani razu się do siebie nie odezwali. Mama prawie cały czas płacze, a ja mam ochotę przy ich następnej kłótni wyjść z domu i pójść do koleżanki. Nie wiem co mam zrobić, aby uniknąć kolejnej awantury. Szóstoklasistka

Sytuacja jest bardzo przykra, szczególnie dla dziecka, które tak bardzo potrzebuje atmosfery wzajemnej życzliwości. Nie ma takiej możliwości, byś mogła zapobiec kolejnej awanturze. Bo to są sprawy między rodzicami.
Ale mam kilka rad, może coś się przyda.
1. Gdyby doszło do kolejnej awantury, to wejdź między rodziców, zawołaj, że Ty też tworzysz rodzinę, że Ty potrzebujesz zgody i zrozumienia. No i jeśli nie będzie zbyt późno, to wybiegnij do koleżanki. Skłóceni rodzice są często tak skupieni na swoim nieporozumieniu, że nie dostrzegają, przerażonego tą sytuacją dziecka.
2. Jeśli jesteś odważna, to dzisiaj lub jutro podejdź do taty i najlepiej tak, aby mama nie słyszała, zacznij z nim rozmowę. Powiedz prosto, że się boisz, że w tej atmosferze czujesz się okropnie, że kolejnej awantury nie wytrzymasz. Powiedz tacie, że jako mężczyzna powinien ten problem rozwiązać tak, by rodzina wygrała. Nie mama ani tata, tylko cała Wasza Trójka.
3. Może w niedzielę lub w sobotni wieczór zaprosisz rodziców do stołu, coś przygotujesz, a potem zaproponujesz jakąś grę? Może karty? Może grę planszową? W ostateczności kartki i długopisy, zagrajcie w państwa miasta.
4. Możesz przygotować jakieś śmieszne przemówienie, że chociaż Ty jesteś dzieckiem, a oni rodzicami, to jednak Ty ich prosisz, by się pogodzili, bo w takiej ciszy czujesz się jak więdnący kwiat.
5. Jeśli tego nie zrobisz, to możesz napisać dwa jednakowe listy, ładnie je ozdobić, prosić, by nastała zgoda. Na dole daj hasło
"zgoda, zgoda, a Bóg wtedy rękę poda!"

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione