nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 09.12.2014 18:00

Niech mnie zostawią w spokoju

Piszę do Was z problemem z koleżankami i od nie dawna także z kolegami. W tym roku zaczęli mi bardzo dokuczać. Popychać niby "przypadkowo", obgadywać, kłócić się przy byle okazji, wytykać błędy w wyglądzie, itp... . Zgłaszam to nauczycielom, pedagogom i mówiłam rodzicom. Niestety, moje starania były na marne. Myślę, że dokuczanie może być związane z tym, że dobrze się uczę i w szkole nie jestem zbytnio chętna do zabaw typu oblewanie się wodą. Nie wiem, co mogę zrobić, żeby oni wreszcie zostawili mnie w spokoju. Przez nich coraz mniej chętnie chodzę do szkoły, chodzę smutna i często płaczę. Szóstoklasistka

Najpierw gratuluję, że się dobrze uczysz, że jesteś zdolna. To wspaniały dar Boga. Kolegów i koleżanek nie zmienisz. Może niektórzy z nich są zazdrośni o Twoją nauką, może innych drażnisz tym, że jesteś poważniejsza. Pomyśl spokojnie, co byś mogła w sobie zmienić, by sytuacja się polepszyła. Przed Tobą jeszcze tylko kilka miesięcy w tym towarzystwie,, warto mieć lepsze wspomnienia.
Oto moje propozycje.
1. Idąc do szkoły myśl o kolejnych osobach z klasy same dobre rzeczy. Przez cały dzień ćwicz to w szkole- same dobre myśli, o tym, kto
ma jaką dobrą cechę. Bo każdy ma w sobie coś dobrego.
2. Uśmiechaj się życzliwie, nie kłóć się, ale na złośliwości, obgadywania odpowiadaj dowcipnie, śmiesznie, bez złości.
3. Jak najwięcej się śmiej!
4. Dokuczanie w klasie bywa bardzo trudne do rozwiązania przez dorosłych. Lepiej, jeśli Ty znajdziesz jakąś drogę do rówieśników
5 Umiejętność życia w grupie, także z osobami mniej zdolnymi, robiącymi głupie kawały, śmiejącymi się z byle czego jest też ważna.
Spróbuj się czasami komuś w czymś pomóc, czasami zwyczajnie rozmawiaj z dziewczynami, czasami którąś dziewczynę pochwal, że ma fajny ciuszek, zapytaj, gdzie kupiła.
Nie walcz z klasą, bo to nie ma sensu. Jeśli dorośli nie potrafili Ci pomóc, to musisz to zrobić sama przez drobne zmiany w swoim podejściu do męczących rówieśników. Ale oni z tej głupoty wyrosną za kilka lat, zapomną, co robili lub będą się tego wstydzili. Wiem, że to nie jest łatwe, ale mądra z Ciebie dziewczyną, może spróbujesz.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione