nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 08.12.2014 18:00

Delikatny początek

Oboje jesteśmy w 2 klasie gimnazjum, jednak on, wydaje się o wiele dojrzalszy od rówieśników. Jeszcze w tamtym roku mieliśmy znakomity kontakt, to było można nazwać przyjaźnią. On wiedział, że mi się podoba, ja wiedziałam o jego uczuciu w stosunku do mnie. I prawie sie udało ale... Za bardzo baliśmy się o relacje, jak będzie po zerwaniu. Potem była przerwa, kontakt się urwał, ale mi strasznie tego brakowało. Pisaliśmy, rozmawialiśmy, ale już nie tak jak kiedyś. Dodam, że to on zawsze zaczynał konwersacje. Wczoraj umówiliśmy się na spacer we dwoje. Rozmawialiśmy o wszystkim, śmieliśmy się, wszystko jak dawniej. Ale czułam, że to nie był taki przyjacielski wypad i... on chyba też. Wiele gestów, rozmów. Doszło prawie do pocałunku. Co mam o tym myśleć i czy się w to angażować? Niech Pani nie myśli, że to przelotne uczucie, bo trwa już od ponad roku... Prawie 15-latki

Niech Was to męczy, niech te spotkania będą trochę dziwne, niech do pocałunku dojdzie jak najpóźniej. Bo słusznie oboje przeczuwaliście, że wczesne chodzenie oznacza też szybkie rozstanie. Im później się coś zaczyna, tym większe szanse, że przetrwa.
To bardzo dobrze, że on zawsze zaczyna rozmowy i pierwszy pisze. To pięknie, że byliście na spacerze, cudowne, że rozmawialiście, że
śmialiście się. To zupełnie naturalne, że dawna przyjaźń przechodzi w nowy tryb, nowy etap. Niech to się dzieje powolutku. Nie pytaj się mnie, czy się w to angażować. Ty musisz to czuć. Bądźcie sobą, bądźcie pełni szacunku i odpowiedzialności. Bo gdy się zaczyna prawdziwe chodzenie, uczucie, to bierze się odpowiedzialność za tę drugą osobę, dzieli się z nią radości i problemy. Prawdziwe uczucie poznaje się po tym, że dodaje skrzydeł, że energia i radość wprost roznosi.  Oczywiście, że w tak młodym wieku może się okazać po jakimś czasie, że to jednak nie jest to, ale tak się przecież często zdarza.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione