nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020

Adam Śliwa

dodane 20.11.2014 14:23

Zawsze piękny

Każdy kolejny model Porsche jest podobny do swoich wielkich poprzedników. Jednym słowem ma to coś.

Na zdjęciu widzimy Porsche 911 GTS Convertible w trakcie salonu samochodowego w Los Angeles, w Kalifornii. Nie trzeba oglądać tabliczki czy zaglądac do dokumentów aby wiedzieć że to Porsche. Niepowtarzalny kształt, wystające przednie reflektory, zaokrąglony tył. Nawet większe auta jak Porsche Cayenee  mają wszystkie charakterystyczne elementy. Słynna firma powstała w Stutgarcie w 1931 roku. W czasie II wojny światowej zajmowała się produkcją sprzętu dla wojska w tym bardzo nieudanego niszczyciela czołgów i wyprzedzającego swoją epokę czołgu Tiger II. Ferdynand Porsche była także głównym konstruktorem projektu dla ludu czyli Volkswagena Garbusa. Sławę firmie przyniósł słynny model 911, który nadał styl kolejnym pokoleniom niemieckich samochodów. Od 1972 roku firma pod marką Porsche oferowała także okulary słoneczne, zegarki czy meble. W 2011 roku historia Porsche połączyła się tak jak na początku z Volkswagenem. Wtedy firma stała się częścią wielkiego koncernu Volkswagena. Wojskowe przygody Porsche nie zakończyły się wraz z wojną. Firma uczestniczyła przy projektowaniu nowego czołgu Leopard, którego druga generacja znajduje się na wyposażeniu Wojska Polskiego. Pod marką Porsche były nawet produkowane ...traktory.

Oczywiście najbardziej znane pozostają jednak samochody sportowe, a samochody Porsche do 2000 roku wygrały ponad 24 000 rajdów i wyścigów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Alex
 • 3
  Anonymous
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione