nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 26.10.2014 12:06

Kłamstwa i wulgaryzmy

Przyjaźniłem się z pewnym kolegą od zerówki. Ostatnio bardzo się zmienia. Zauważyłem, że kłamie. A do tego robi się coraz bardziej wulgarny. Mam tego dosyć. Szóstoklasista

Kłamstwo to oznaka lęku, strachu. To znak, że przyjaciel nie należy do ludzi odważnych, że jest lękliwy. Nadużywanie wulgaryzmów jest męczące dla otoczenia.  Zwracaj mu uwagę po koleżeńsku, na wesoło. Spróbuj chociaż raz pogadać z nim poważnie, serdecznie, że chyba idzie złą dorgą, że kłamstwach się w końcu pogubi, że to droga ludzi bojących się wszystkiego.  Jeśli on nie będzie chciał o tym rozmawiać, jeśli Cię zbędzie i  nie będzie zmieniał na lepsze, to szukaj innych przyjaciół- odważnych w mówieniu prawdy. Poza tym potępiając kłamstwo i wulgaryzmy, nie potępiaj jego jako osoby, bądź zawsze gotowy mu pomóc, tylko poszerz krąg przyjaciół o innych, pewniejszych siebie. On zostanie Twoim kolegą, z którym teraz Ci nie po drodze.
 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione