nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

Piotr Sacha

dodane 06.10.2014 10:05

Franciszek, synod, Biblia, rodzina

Papież Franciszek zwołał nadzwyczajny synod biskupów. Co to dokładnie znaczy?

Synod biskupów to zebranie biskupów z różnych regionów świata, podczas którego kapłani omawiają ważne zagadnienia związane z działalnością Kościoła. To taka rada papieża. Franciszek zwołał synod nadzwyczajny. Bo sesje synodu mogą być jeszcze zwyczajne (zwoływane są co 3-4 lata) i specjalne.

Tematem rozmów biskupów będzie rodzina. A dokładnie: „Wyzwania duszpasterskie związane z rodziną w kontekście ewangelizacji”.

W niedzielę, w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty powiedział kilka słów na temat rozpoczętego synodu. I zachęcał do czytania w domu Pisma Świętego.

Franciszek, synod, Biblia, rodzina   Eucharystia w bazylice św. Piotra rozpoczęła nadzwyczajne zgromadzenie ogólne Synodu Biskupów PAP/EPA/OSSERVATORE ROMANO „Dziś rano Eucharystia koncelebrowana w bazylice św. Piotra rozpoczęła nadzwyczajne zgromadzenie ogólne Synodu Biskupów. Ojcowie synodalni, przybyli z całego świata, będą wraz ze mną przeżywali dwa intensywne tygodnie słuchania i dialogu, które będą owocne dzięki modlitwie. (…) Biblia w każdej rodzinie! „Ależ, Ojcze, my już mamy ich dwie, trzy...”. Ale gdzie je ukryliście? Biblia jest nie po to, aby ją umieścić na półce, ale żeby mieć ją obok, pod ręką, aby czytać ją często, codziennie, zarówno indywidualnie, jak i wspólnie, mąż z żoną, rodzice z dziećmi, może wieczorem, a zwłaszcza w niedzielę. W ten sposób rodzina wzrasta, pielgrzymuje ze światłem i mocą Słowa Bożego!

Papież Franciszek poprosił też każdego o modlitwę w intencji synodu biskupów. A podczas Nabożeństw Różańcowych pamiętamy nie tylko o synodzie, ale modlimy się też, razem z najmłodszymi świętymi, za nasze rodziny. Za mamę i tatę, za brata, za siostrę, za całą rodzinę!

Kolejne różańcowe obrazki z intencjami znajdziecie TUTAJ.
 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..