nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020

Piotr Sacha

dodane 06.10.2014 10:05

Franciszek, synod, Biblia, rodzina

Papież Franciszek zwołał nadzwyczajny synod biskupów. Co to dokładnie znaczy?

Synod biskupów to zebranie biskupów z różnych regionów świata, podczas którego kapłani omawiają ważne zagadnienia związane z działalnością Kościoła. To taka rada papieża. Franciszek zwołał synod nadzwyczajny. Bo sesje synodu mogą być jeszcze zwyczajne (zwoływane są co 3-4 lata) i specjalne.

Tematem rozmów biskupów będzie rodzina. A dokładnie: „Wyzwania duszpasterskie związane z rodziną w kontekście ewangelizacji”.

W niedzielę, w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty powiedział kilka słów na temat rozpoczętego synodu. I zachęcał do czytania w domu Pisma Świętego.

Franciszek, synod, Biblia, rodzina   Eucharystia w bazylice św. Piotra rozpoczęła nadzwyczajne zgromadzenie ogólne Synodu Biskupów PAP/EPA/OSSERVATORE ROMANO „Dziś rano Eucharystia koncelebrowana w bazylice św. Piotra rozpoczęła nadzwyczajne zgromadzenie ogólne Synodu Biskupów. Ojcowie synodalni, przybyli z całego świata, będą wraz ze mną przeżywali dwa intensywne tygodnie słuchania i dialogu, które będą owocne dzięki modlitwie. (…) Biblia w każdej rodzinie! „Ależ, Ojcze, my już mamy ich dwie, trzy...”. Ale gdzie je ukryliście? Biblia jest nie po to, aby ją umieścić na półce, ale żeby mieć ją obok, pod ręką, aby czytać ją często, codziennie, zarówno indywidualnie, jak i wspólnie, mąż z żoną, rodzice z dziećmi, może wieczorem, a zwłaszcza w niedzielę. W ten sposób rodzina wzrasta, pielgrzymuje ze światłem i mocą Słowa Bożego!

Papież Franciszek poprosił też każdego o modlitwę w intencji synodu biskupów. A podczas Nabożeństw Różańcowych pamiętamy nie tylko o synodzie, ale modlimy się też, razem z najmłodszymi świętymi, za nasze rodziny. Za mamę i tatę, za brata, za siostrę, za całą rodzinę!

Kolejne różańcowe obrazki z intencjami znajdziecie TUTAJ.
 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Alex
 • 3
  Anonymous
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione