nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

PAP

dodane 24.07.2014 09:47

Król gór

Rafał Majka, po samotnym ataku na finałowym podjeździe, wygrał w środę w Saint-Lary Pla d'Adet w Pirenejach 17. etap Tour de France. Polski kolarz odniósł drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji Wielkiej Pętli i obronił koszulkę lidera klasyfikacji górskiej.

Majka został pierwszym Polakiem, który dwukrotnie stanął na podium triumfatorów etapowych najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego świata.

"Magic Majka sięgnął po drugie zwycięstwo"- napisano w serwisie eurosport.yahoo.com po sukcesie kolarza Tinkoff-Saxo na 17. etapie Tour de France. Wcześniej Rafał Majka był najszybszy na 14. etapie. Hiszpańska agencja EFE nazwała go "królem gór".

"Polak samotnie dotarł na szczyt wzniesienia i zdecydowanie pokonał konkurencję. Poszedł w ślady Zenona Jaskuły, który triumfował na Pla d'Adet w 1993 roku" - podkreślają serwisy. Majkę wychwala także strona internetowa dziennika "The Guardian".

"Polak doścignął na ostatnich kilometrach Giovanniego Viscontiego - zwycięzcę dwóch etapów Giro d'Italia - i po raz drugi triumfował na etapie Tour de France, po niedzielnej wygranej w Risoul. Do tego w piątek w Chamrousse był drugi, za liderem klasyfikacji generalnej Vincenzo Nibalim. Majka to prawdopodobnie największe objawienie tegorocznego TdF" - oceniono.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..