nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 05.06.2014 23:03

A ja się nie boję

Bawiłam się z małą siostrą, coś jej czytałam, opowiadałam i już słyszę komentarz, czy to aby bezpieczne, czy to nie jest zło, jakaś tam baśń, jakieś rysunki z książeczki, bo wróżka, różdżka, czarownica itd. Mam dosyć lęku, który mama z babcią próbują w nas wlać. Boją się książek, obrazków, zabawek, nadruków. Mam wrażenie, że najchętniej zamknęłyby nas w domu i nie wypuszczały do złego świata, a w środku żadnej telewizji, komputera, a ostatnio już nawet i książek. Mam tego dosyć. 13-latka

Zgadzam się z Tobą. Nie ma tu miejsca na szukanie źródeł tego zjawiska, ale nie o to chodzi. Obie wiemy, że teoria wmawiająca, że wszędzie czyha zło jest przesadą. Lepiej skupiać się na radości z tego, co dobre, na poszerzaniu dobra, na dobrych dziełach niż na tropieniu zła. Niestety, doszukiwanie się zła, złych intencji, lęk przed światem to cecha wielu dobrych i pobożnych ludzi, szczególnie kobiet. Trudno z nimi dyskutować, dlatego lepiej tego nie robić, tylko niczym Ania z Zielonego Wzgórza zarażać swoim entuzjazmem, radością życia, optymizmem. Dlatego do wszystkiego należy podchodzić z rozsądkiem, poczuciem humoru, radością. Na szczęście mamy podstawy naszej wiary, a w niej Ewangelię i listy św. Pawła, który pisał, że "jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?" Nie trzeba się bać otaczającego nas świata. Ciesz się życiem, baw się z siostrą, czytaj i oglądaj, oceniaj, wybieraj. Przylgnij mocno do Boga i nadal rozwijaj się tak pięknie jak dotąd. A kochanej mamie i babci czytaj czasami coś z kazań papieża Franciszka, który tak bardzo ceni radośc życia, odwagę, entuzjazm.
 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione