nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 22.04.2014 10:50

Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy

Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6

Wsłuchujemy się w te słowa Jezusa cały rok. W Wielkim Poście brzmią one jednak najmocniej.

Pisaliśmy do Was pod koniec karnawału, przekazując relację z przeżywanego czasu radości i zabawy.

Ale przecież umiemy także żyć w ascezie i pościć . Bardzo poważnie przeżywaliśmy ostatni okres, chociaż nie chodziliśmy smutni. Próbowaliśmy dostrzec obecność Jezusa w naszym życiu. Zobaczyć Jezusa, który niesie z nami nasz krzyż. Bo każdy z nas ma swój krzyż. Dla wielu tym krzyżem jest choroba. Dla kogoś innego brak miłości w domu rodzinnym, albo wychowywanie się poza rodziną. Krzyżem też jest poczucie bycia innym, dziwnym, którego inni nie rozumieją. Ktoś nie ma pieniędzy. Ktoś inny nigdy nie założy rodziny, nie będzie miał męża oraz dzieci. Jeszcze inny nie ma pracy. Ktoś nie akceptuje swojego wyglądu, czuje się gorszy od innych. Te wszystkie cierpienia Jezus zna i niesie na Swoich ramionach, aby nam ulżyć. Jest naszym Przyjacielem i nie chce, abyśmy czuli się samotni ze swoim krzyżem. Dzięki Niemu możemy zobaczyć, że ten krzyż nie prowadzi do śmierci, że na końcu jest zmartwychwstanie. Dlatego właśnie nie chodzimy smutni.

To wszystko staraliśmy się zrozumieć w Wielkim Poście. Przeżywaliśmy oczywiście rekolekcje wielkopostne, ale też szukaliśmy innych sposobów, żeby pogłębić refleksję nad naszym życiem z Jezusem. Jednym z nich było spotkanie z aktorem Piotrem Rybakiem, który opowiadał nam o swojej pracy, a kilka dni później przedstawił historię biblijnego Jonasza
i syna Marnotrawnego. Mieliśmy także święto kina w naszej szkole. Przez całą noc
na przełomie zimy i lata oglądaliśmy filmy. One też inspirowały nas do myślenia. Byliśmy
w kinie na filmie o papieżu Janie Pawle II. Na koniec przeżywaliśmy drogę krzyżową, w której rozmyślania były oparte na naszym życiu.

Dzisiaj przygotowujemy się do przeżywania Triduum Paschalnego. Wszystkim czytelnikom oraz redakcji Małego Gościa składamy serdeczne życzenia błogosławionych świąt Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Niech słowa : „ Prawdziwie zmartwychwstał” staną się prawdziwe w naszym życiu!

 

Uczniowie i nauczyciele
  Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6
 Katowice ul Rolna 22

 

Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy   Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy   Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..