nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 16.04.2014 20:14

Utopieni w plotkach

W naszej szkole jest mnóstwo par, które się ciągle zmieniają. Spodobał mi się kolega, on się o tym dowiedział i puścił plotkę, że chodzi z moją koleżanką, o czym ona nic nie wiedziała, to było wielkie kłamstwo. No to i ja puściłam plotkę na jego temat, a on się wściekł. Wiele razy przeprosiłam, ale on tego nie przyjął. Strasznie mi dokucza z kolegami, straszy, że puszczą takie plotki, że się nie pozbieram. Wstydzę się chodzić do szkoły, bo już wszyscy wiedzą, piszą o tym na portalach. 12-latka

Nie przejmuj się za bardzo i absolutnie już nikogo nie przepraszaj. Zwróć uwagę, że kolega. pierwszy puścił plotkę, że chodzi z Twoją przyjaciółką, a ona nic o tym nie wiedziała. Czyli on uważa, że ma prawo do takich głupot, a Ty takiego prawa nie masz. Gdy chłopcy widzą, że Ci jest wstyd i żałujesz, to wyżywają się na Tobie, straszą, że coś tam powiedzą itd. Od jutra zmień zachowanie. Chodź po szkole z wysoko podniesioną głową. Gdy ktoś z nich coś powie, śmiej się i powiedz, że dziwisz się, że tak długo wałkują ten problem. Zapytaj, czy nie mają innego tematu. A w portalach też daj wpis typu "nudny jest ten temat, czas na nowości. Do wakacji jeszcze trochę czasu. Zapomną, szczególnie, jeśli Ty będziesz wesoła, zadowolona, pogodna. Natomiast z tej historii warto wyciągnąć wnioski. Puszczanie plotek, wprowadzanie kogoś w błąd w tak delikatnych sprawach jest po prostu dziecinne i bardzo złe, jeśli się ma świadomość tego czynu. Życzę, by zwyczaje w Waszej szkole szybko się zmieniły.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione