nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 15.04.2014 23:18

Skutki rozwodu

Moi rodzice się rozwodzą. Mieszkam z mamą, tata się wyprowadził od nas. Czy to prawda, że mama nie może teraz przystępować do Komunii Świętej? Koleżanka tak mi powiedziała. Nie mam śmiałości zapytać o to mamę, a zbliża się Wielkanoc. 11-latka /

Oczywiście, że mama będzie mogła przystępować do Komunii, jeśli przystąpi do spowiedzi. Do Komunii Świętej nie mogą przystępować tylko te osoby, które zawierają drugi ślub / już tylko cywilny/ lub żyją z nowym partnerem, jakby był mężem. Rozwód lub separacja nie są grzechem. To jest wielka rana, wieli ból, ale życie czasami układa się w sposób bardzo skomplikowany. Czasami jedna osoba puszcza drugą, więc tym bardziej opuszczona nie ma grzechu. Rozumiem, że jest Ci przykro, mamie też, bo rozpad rodziny to bardzo, bardzo bolesna sprawa. Módl się za rodziców, bądź silna, bo Pan Bóg Cię kocha, rodzice też, tylko tato jakoś się pogubił w życiu. Może pewnego dnia się odnajdzie?

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Alex
 • 3
  Anonymous
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione