nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 26.02.2014 21:12

Natrętny kolega

Jakiś czas temu kolega poprosił mnie o chodzenie, a ja odmówiłam. Wyjaśniłam, że nie uznaję chodzenia w naszym wieku, zaproponowałam koleżeństwo. Niby się zgodził, ale z dnia na dzień staje się coraz bardziej nachalny, męczący. Mam dosyć nieustannych i przesłodzonych SMS-ów, wysyłanych w niezliczonych ilościach. Moi rodzice są bardzo surowi i boję się, że stracę przez niego komórkę. Jak go powstrzymać, ale nie urazić? 12-latka

Chłopcy w tym wieku bywają denerwująco nachalni. Nie sprawisz mu przykrości, jeśli na jednym z komunikatorów napiszesz mu, że przypominasz o umowie i odmowie. Przypomnij, że nie uznajesz chodzenia w tym wieku, że Twoi rodzice absolutnie się na żadne chodzenie nie zgodzą, że wnet mogą zauważyć jego nachalność i jeszcze Ty możesz przez niego stracić komórkę lub on może zostać przez rodziców wezwany na rozmowę. Nie myśl o tym, że sprawisz mu przykrość, bo on sobie z tym poradzi. A jeśli go nie przyhamujesz, to będzie coraz bardziej męczący. Na chodzenie będzie jeszcze bardzo, bardzo dużo czasu. I wcale nie chodzi o naukę. Podstawówka to ma być czas delikatnych marzeń, spojrzeń, zerkania na chłopaków, przyglądania się im, dyskusji z koleżankami. W tym wieku może się kilku chłopaków podobać. No i oczywiście można się z chłopakiem przyjaźnić. A zauroczenie powinno być bardzo delikatne. Nachalność jest dziecinna. O tym też mu napisz. Twoja wiadomość dla niego niech będzie krótka, konkretna, możesz mu napisać w punktach wyjaśnienie Waszych relacji. To ważne, a na osłodę napisz, że go lubisz jak kolegę.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione