nasze media Mały Gość 04/2024

PAP/PZPN/p

dodane 14.11.2013 10:25

Polska kadra szybko się wspina

Piłkarze udali się do Wolsztyna, by sprawdzić się m.in. na ściance wspinaczkowej.

Wspinamy się!
LaczyNasPilka

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski podczas kolejnego dnia zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim zafundował piłkarzom zajęcia integracyjne. Zawodnicy rywalizowali m.in. na ściance wspinaczkowej.

W środowe przedpołudnie kadrowicze udali się do Wolsztyna, oddalonego o 25 kilometrów od Grodziska Wielkopolskiego. Tam zawodnicy podczas luźnych zajęć mogli się bliżej poznać. Piłkarze sprawdzili się m.in. na ściance wspinaczkowej.

"To była bardzo fajna inicjatywa, bo w reprezentacji jest sporo nowych zawodników. Było dużo śmiechu i zabawy i chyba o to chodziło w tym zajęciach" – przyznał Robert Lewandowski.
Asystent selekcjonera Adama Nawałki Bogdan Zając wyjaśnił, że po dwóch dość intensywnych treningach we wtorek, zawodnicy potrzebowali małej odmiany.

"Musieliśmy dać trochę odpocząć mięśniom. Ale ścianka wspinaczkowa to także rodzaj siłowni, do tego były też rowerki – taki trening kompensacyjny" - wyjaśnił Zając.

Reprezentacja w Wielkopolsce przygotowuje się do towarzyskich spotkań ze Słowacją, które w piątek odbędzie się we Wrocławiu (godz. 20.45) oraz z Irlandią (19 listopada w Poznaniu).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..