nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

KAI

dodane 11.11.2013 12:28

Polska flaga w każdym domu

„Polska flaga w każdym domu” – to tytuł akcji inicjowanej przez Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy „Viktoria” przy parafii św. Józefa w Płocku.

Pomysłodawcy zachęcają do tego, aby z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przy każdym domu i mieszkaniu zawisła flaga narodowa. Do akcji włączyły się m.in. płockie szkoły. Akcja „Viktorii” ma skłonić mieszkańców Płocka do tego, aby zaopatrzyli swoje gospodarstwa domowe we flagę narodową, która zostanie zawieszona z okazji Święta Niepodległości.

„Flaga jest obecna w najważniejszych momentach dziejowych naszego narodu. W czasie świąt państwowych flagi, powiewające na gmachach publicznych, domach i ulicach, utwierdzają w Polakach poczucie dumy i godności narodowej” - przekonuje Leszek Brzeski, prezes klubu „Viktoria”.

Organizatorzy zaapelowali do właścicieli galerii, sklepów, restauracji o udekorowanie witryn barwami narodowymi oraz do kibiców sportowych, o promocję flagi narodowej.

Poza tym zwrócili się do szkół, aby przed narodowym świętem zorganizowano pogadanki i apele na temat flagi narodowej i roli flagi w historii Polski, połączone z wciągnięciem flagi na maszt.

Akcja „Polska flaga w każdy domu” prowadzona jest na terenie Płocka z inicjatywy Parafialno-Uczniowskiego Klubu Sportowego „Viktoria”. Rozprowadzaniem flag, także przed kościołami Płocka, zajmowali się harcerze i wolontariusze.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..