nasze media Najnowszy numer MGN 02/2020

KAI

dodane 11.11.2013 12:28

Polska flaga w każdym domu

„Polska flaga w każdym domu” – to tytuł akcji inicjowanej przez Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy „Viktoria” przy parafii św. Józefa w Płocku.

Pomysłodawcy zachęcają do tego, aby z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przy każdym domu i mieszkaniu zawisła flaga narodowa. Do akcji włączyły się m.in. płockie szkoły. Akcja „Viktorii” ma skłonić mieszkańców Płocka do tego, aby zaopatrzyli swoje gospodarstwa domowe we flagę narodową, która zostanie zawieszona z okazji Święta Niepodległości.

„Flaga jest obecna w najważniejszych momentach dziejowych naszego narodu. W czasie świąt państwowych flagi, powiewające na gmachach publicznych, domach i ulicach, utwierdzają w Polakach poczucie dumy i godności narodowej” - przekonuje Leszek Brzeski, prezes klubu „Viktoria”.

Organizatorzy zaapelowali do właścicieli galerii, sklepów, restauracji o udekorowanie witryn barwami narodowymi oraz do kibiców sportowych, o promocję flagi narodowej.

Poza tym zwrócili się do szkół, aby przed narodowym świętem zorganizowano pogadanki i apele na temat flagi narodowej i roli flagi w historii Polski, połączone z wciągnięciem flagi na maszt.

Akcja „Polska flaga w każdy domu” prowadzona jest na terenie Płocka z inicjatywy Parafialno-Uczniowskiego Klubu Sportowego „Viktoria”. Rozprowadzaniem flag, także przed kościołami Płocka, zajmowali się harcerze i wolontariusze.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17