nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 20.09.2013 23:05

Zawieszenie broni

Mam dosyć nieustannego zaczepiania mnie przez brata. Wyżywa się na mnie, obraża, szturcha, wyśmiewa. Wciąż okazuje mi swoją pogardę, bo fakt, jesteśmy różni. Jestem spokojny, on wybuchowy, energiczny, towarzyski. Nie pójdę na skargę do rodziców, którzy mało wiedzą o tym, czego muszę słuchać, co się dzieje, gdy ich nie ma. 13-latek

Brat przyzwyczaił się wyżywać na Tobie. Pewnie uważa to już za swój obowiązek, może wytworzył się nawyk, może sądzi, że to dla Twojego dobra, bo sądzi, że powinieneś być do niego podobny. Dlatego jutro, gdy tylko zacznie, nie daj się wciągnąć, tylko zapytaj, kiedy mu się znudzi takie zaczepianie i dokuczanie. Możesz też go zapytać, czy ma jakieś poważne kłopoty z rówieśnikami, że się wyżywa na Tobie. Możesz też powiedzieć, że proponujesz zawieszenie broni, bo życie w domu jest bardzo męczące.
Możesz go zapytać spokojnie, dlaczego jest tak mało tolerancyjny i czy nie mógłby zostawiać Cię w spokoju. Zastanów się, co do niego przemówi. Jedno jest pewne- dla Twojego dobra, ale też dla jego dobra trzeba skończyć z poniżaniem, wyśmiewaniem. Mów, że sobie tego nie życzysz i zacznij się bronic lekkimi złośliwościami, jeśli nie da się go przekonać.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione