nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

PAP

dodane 28.08.2013 15:12

3 miliony gości

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odwiedził już gość nr 3 000 000.

7-letni Mateusz z Raszyna przekroczył w środę progi Warszawskiego Centrum Nauki Kopernik jako trzymilionowy gość. Centrum od otwarcia w listopadzie 2010 r. cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Gościa nr 3 000 000 uroczyście powitał m.in. dyrektor CNK, Robert Firmhofer oraz zastępca prezydenta m. st. Warszawy, Michał Olszewski. 7-letni Mateusz, który zainteresowany jest konstruowaniem i robotyką, odwiedzał Centrum Nauki Kopernik po raz czwarty, razem z mamą Małgorzatą i bratem Marcelem. Mateusz przyznał, że w Koperniku najbardziej lubi galerię Bzzz, w której najbardziej zaciekawiły go urządzenia wodne.

Dyrektor centrum poinformował, że CNK, wspólnie z partnerem - Ministerstwem Edukacji Narodowej - zaczyna realizację projektu "Przewrót Kopernikański". Przyznał, że projekt "Przewrót Kopernikański" ma rozwijać komunikowanie się, analizę, współpracę, kreatywność, formułowanie i rozwiązywanie problemów. "To są kluczowe umiejętności, o których mówią pracodawcy" - zwrócił uwagę Firmhofer.

W środę poinformowano też że w pierwszym kwartale 2014 r. w CNK otwarta ma być nowa stała instalacja otwarta dla zwiedzających - "Strefa Innowacji". Jej tematem ma być mózg.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..