nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 03.08.2013 22:14

Bez zaborczości

Byłam z pewną koleżanką na rekolekcjach wakacyjnych, gdzie mocno się zaprzyjaźniłyśmy. Teraz okazało się, że będziemy w jednej klasie w gimnazjum. Niestety, zaczęły się "doczepiać się" do niej moje koleżanki. Jestem trochę o nią zazdrosna, gdyż boję się, że mi ją zabiorą i już mnie nie będzie tak lubiła. Co dzień jesteśmy ze sobą w kontakcie i co dzień pokazuję jej jak bardzo ją lubię, lecz nie wiem, czy to wystarczy. Nie wiem co mam dalej robić, bo też rozumiem, że nie mogę zabierać jej sobie na wyłączność- to byłoby wredne. Zmartwiona 13-latka

Nie zamęczaj jej miłymi słówkami, bo od nadmiaru słodyczy robi sie niedobrze!!! Bądź sobą, bądź wesoła, pogodna, koleżeńska. Nie utrzymasz przyjaźni we dwie, bo to dziecinne. Niech sobie będzie coraz większa grupa koleżanek, nie bój się tego. Jeśli ona poczuje, że ją ograniczasz, to może się czuć zamykana, będzie szukała „wyjścia” . Sama się przekonasz, że w ciągu najbliższych lat raz będziesz się lepiej dogadywała z jedną, potem z drugą. To się będzie stabilizowało, ale potrwa. Wierzę, że ona nie odsunie się od Ciebie, tym bardziej, jeśli będziesz naturalna, bez lęku, radosna, otwarta na innych.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione