nasze media Najnowszy numer MGN 09/2019

Gabriela Szulik

dodane 20.06.2013 13:54

Śladami Frassatiego

W pierwszych dniach lipca 51 osób z Rybnika, Pszczyny, Katowic, Piekar Śląskich i Lublina ze specjalnymi Paszportami Ciemnego Typa, wyruszą na szlaki, którymi przed dziewięćdziesięciu laty poruszał się bł. Piotr Jerzy Frassati. Swoją wyprawę nazwali Camino di Pier Giorgio 2013.

Zaczynają od Turynu, gdzie urodził się Piotr Jerzy Frassati, gdzie w szefem gazety „La Stampa” był jego tata, gdzie był jego dom rodzinny, gdzie założył dla kolegów Towarzystwo Ciemnych Typów, gdzie teraz w katedrze ludzie modlą się przy jego relikwiach. Frassati od 1990 roku jest błogosławionym patronem młodzieży. Uczestnicy wyprawy Camino di Pier Giorgio 2013 zdążą jeszcze uczestniczyć we Mszy św. przy grobie bł. Frassatiego zanim jego relikwie wyruszą do Rio de Janeiro na Światowe Dni Młodych.
Następnego dnia, jak Pier Giorgio, pójdą do chorych, do szpitala, gdzie będą pomagać pielęgniarkom np. w podawaniu posiłków. Z Turynu pojadą do Oropy, miasteczka leżącego w regionie Piemont, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Bożej Królowej Gór zwanej Czarną Madonną. W 1989 r. był tam Ojciec Święty Jan Paweł II. Oropa była ulubionym miejscem wypraw Pier Giorgio z letniego domu w Pollone, gdzie przeważnie spędzał wakacje. Stamtąd wyruszał dalej, w góry, na Monte Mucrone w Alpach Zachodnich. Tym samym szlakiem pójdzie polska wyprawa Camino di Pier Giorgio. Zdobędą szczyt Mucrone (2335 m n.p.m.) i tam będą uczestniczyć we Mszy św.
W Pollone natomiast odwiedzą dom rodzinny Frassatich, będą w pokoju Pier Giorgia, pójdą na cmentarz, gdzie spoczywają rodzice błogosławionego i jego siostra Luciana.

Do Cammino di Pier Giorgio 2013 zostały dwa tygodnie. – Prosimy o modlitwę w naszej intencji w czasie wyprawy szlakiem Frassatiego – mówi ks. Krzysztof Nowrot, organizator. – Ale też każdy, kto ma intencje do omodlenia przez nas w czasie tegorocznego Cammino – dodaje ksiądz – może je nadsyłać do 28 czerwca na adres: cammino2013@wp.pl

Więcej o wyprawie: https://www.facebook.com/events/438229472898972/

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 09.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 27
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione