nasze media MGN 07/2024
dodane 04.06.2013 09:50

Mamo, Tato – chcę być przedsiębiorczy

Takie przekonanie wyraziły dzieci z dwunastu szkół podstawowych aglomeracji śląskiej w konkursie na plakat. Prace przygotowały wszystkie klasy uczestniczące w projekcie, co stanowiło miłe zaskoczenie dla organizatorów.

Na konkurs napłynęło łącznie 71 prac wykonanych przez uczennice i uczniów uczestniczących w projekcie. Prace przykuwają uwagę widza, prezentują wysoki poziom. Decyzja jury nie należała do łatwych. Po kilkugodzinnych obradach komisja konkursowa wyłoniła najlepsze prace. Można je obejrzeć na stronie organizatora – Fundacji Rozwoju Świetochłowic: www.swietochlowice.org.pl (zakładka projekty, przedsiębiorcze dzieci).


Klasy, których prace zostały nagrodzone wezmą udział w interaktywnym spektaklu teatralnym oraz wycieczce. Wszystkie klasy, które nadesłały prace otrzymają pamiątkowe dyplomy i podziękowania.
Konkurs odbył się w ramach realizowanego z udziałem 284 uczennic i uczniów klas I-III szkół podstawowych projektu „Przedsiębiorcze dzieci”. W okresie luty-maj br. dzieci brały udział w kilkugodzinnych zajęciach kształtujących postawy przedsiębiorcze oraz podstawowe zachowania finansowe. Zaproponowane gry edukacyjne, ćwiczenia, symulacje, łamigłówki i quizy okazały się formami, które skutecznie zaangażowały dzieci, pozwoliły zrozumieć i zapamiętać podstawowe mechanizmy gospodarki rynkowej. Nie tylko dorośli, ale również dzieci są poważnymi konsumentami, o których względy zabiegają producenci i handlowcy. Przygotowując młodych klientów do wyzwań rynkowych umożliwiamy im kształtowanie świadomych zachowań. Projekt został dofinansowany przez Narodowy Bank Polski. Uczestnicy zajęć, ich rodzice i nauczyciele wysoko oceniają wartość merytoryczną i metodykę prowadzenia. Wskazują na konieczność kontynuacji działań w następnym roku szkolnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..