nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 04.06.2013 09:50

Mamo, Tato – chcę być przedsiębiorczy

Takie przekonanie wyraziły dzieci z dwunastu szkół podstawowych aglomeracji śląskiej w konkursie na plakat. Prace przygotowały wszystkie klasy uczestniczące w projekcie, co stanowiło miłe zaskoczenie dla organizatorów.

Na konkurs napłynęło łącznie 71 prac wykonanych przez uczennice i uczniów uczestniczących w projekcie. Prace przykuwają uwagę widza, prezentują wysoki poziom. Decyzja jury nie należała do łatwych. Po kilkugodzinnych obradach komisja konkursowa wyłoniła najlepsze prace. Można je obejrzeć na stronie organizatora – Fundacji Rozwoju Świetochłowic: www.swietochlowice.org.pl (zakładka projekty, przedsiębiorcze dzieci).


Klasy, których prace zostały nagrodzone wezmą udział w interaktywnym spektaklu teatralnym oraz wycieczce. Wszystkie klasy, które nadesłały prace otrzymają pamiątkowe dyplomy i podziękowania.
Konkurs odbył się w ramach realizowanego z udziałem 284 uczennic i uczniów klas I-III szkół podstawowych projektu „Przedsiębiorcze dzieci”. W okresie luty-maj br. dzieci brały udział w kilkugodzinnych zajęciach kształtujących postawy przedsiębiorcze oraz podstawowe zachowania finansowe. Zaproponowane gry edukacyjne, ćwiczenia, symulacje, łamigłówki i quizy okazały się formami, które skutecznie zaangażowały dzieci, pozwoliły zrozumieć i zapamiętać podstawowe mechanizmy gospodarki rynkowej. Nie tylko dorośli, ale również dzieci są poważnymi konsumentami, o których względy zabiegają producenci i handlowcy. Przygotowując młodych klientów do wyzwań rynkowych umożliwiamy im kształtowanie świadomych zachowań. Projekt został dofinansowany przez Narodowy Bank Polski. Uczestnicy zajęć, ich rodzice i nauczyciele wysoko oceniają wartość merytoryczną i metodykę prowadzenia. Wskazują na konieczność kontynuacji działań w następnym roku szkolnym.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  ŁukaszKolada
  ostatnia aktywność: Dziś 02:15
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26