nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018

PAP

dodane 03.06.2013 15:31

Powódź u sąsiadów

W Niemczech i w Czechach trwa powódź. W Polsce będzie padać ale na razie powódź nam nie grozi.

Wywołana długotrwałymi opadami deszczu powódź nadal daje się mocno we znaki mieszkańcom południowych i wschodnich Niemiec. W Bawarii, Saksonii i Turyngii sytuacja jest dramatyczna: wały nie wytrzymują, woda zalała miasta i drogi, tysiące osób ewakuowano.

W Pasawie pod wodą znalazła się większa część zabytkowego Starego Miasta. Poziom Dunaju wyniósł w poniedziałek przed południem 12 metrów, więcej niż podczas "powodzi stulecia" z 2002 roku.

Wysoki poziom (9,60 m) stwierdzono także na wpadającej do Dunaju rzece Inn. Pasawa pozbawiona jest prądu, do wielu domów można dotrzeć tylko łodzią lub za pomocą prowizorycznych pomostów. Strażacy nie nadążają z wypompowywaniem wdzierającej się do budynków wody - podała telewizja ARD.

W Polsce na terenie całego kraju stany alarmowe przekroczone są w 26 miejscach, a stany ostrzegawcze w 52. Służby zarządzania kryzysowego wojewodów pozostają w stanie podwyższonej gotowości.


Czytaj więcej na http://pogoda.interia.pl/wiadomosci/news-hydrolog-nie-ma-zadnego-panaceum-aby-te-wode-zatrzymac,nId,977297?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Na terenie całego kraju stany alarmowe przekroczone są w 26 miejscach, a stany ostrzegawcze w 52. Służby zarządzania kryzysowego wojewodów pozostają w stanie podwyższonej gotowości.

Czytaj więcej na http://pogoda.interia.pl/wiadomosci/news-hydrolog-nie-ma-zadnego-panaceum-aby-te-wode-zatrzymac,nId,977297?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
« 1 »

TAGI: POWÓDŹ

oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10