nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023
dodane 02.06.2013 12:32

Wielośc problemów

Mam sporo problemów. Np. pojęcia nie mam, czy wybieram dobry profil w liceum. Myślę o studiach, ostatnio nr 1 to filologia angielska, ale może się zmienić. Co zdawać na maturze, z czego wziąć rozszerzenie? Inny problem to szafarze Komunii św. Mama do żadnego nie podejdzie, uważa, że godnie można przyjąć Komunię tylko z rąk kapłana. Ostatnia sprawa też mnie męczy- dlaczego niektóre dziewczyny mają powodzenie? To nie wiąże się tylko z urodą. Tyle już zauważyłam. Wydaje mi się, że nie spotkam nigdy nikogo, kto mnie pokocha.. 16-latka

Przegadaj sprawę profilu z rodzicami. Przegadaj też z kimś z nauczycieli, z którymi masz dobry kontakt. Bo trzeba się zastanowić, co będziesz zdawała na maturze, jakie wybierzesz studia. Obejrzyj wymagania na różne uczelnie, kierunki. Bo rozumiem, że chętnie poszłabyś na angielski. To dobry pomysł. Sprawdź, co trzeba zadawać. Każda uczelnia ma swoje zwyczaje, każda szkoła też. W 3 klasie będą fakultety, dowiedz się, jak jest u Was. Nie zgadzam się z Twoją mamą, jeśli chodzi o szafarzy. Bo przecież w pierwszych wiekach chrześcijaństwa wszyscy przyjmowali Komunię. Kto nie mógł byc na Eucharystii, temu bliscy zabierali do domu. Poszukaj informacji o św. Tarsycjuszu. W mojej parafii szafarze są od lat, to fantastyczne osoby. Ale staram się zrozumieć osoby, które mają inne podejście rozumiem, że to wynika z wielkiej czci dla Eucharystii.
Nie wiadomo, dlaczego jedne dziewczyny przyciągają chłopaków, a inne nie bardzo. Ale na każda przyjdzie czas. Oczywiście, zdarza się, że ktoś nie trafia na swoją drugą połowę, ale o tym to będziesz myślała za wiele, wiele lat. Teraz po prostu czekaj, dbaj o siebie, bądź radosna. Nie musisz byc na siłę miła, bądź sobą.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..