nasze media Najnowszy numer MGN 11/2018

Gabriela Szulik

dodane 01.06.2013 17:14

Młodzi na Polach Lednickich

Już po raz siedemnasty na Pola Lednickie w Wielkopolsce zjechali młodzi

Już po raz siedemnasty na Pola Lednickie w Wielkopolsce zjechali młodzi. W tym roku „W Imię Ojca”. W Roku Wiary przeżywają prawdę o tym, że Bóg jest Ojcem.

To również pierwszy rok w trzyletnim programie przygotowania do jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

Swoje słowo do młodzieży zebranej w sobotę 1 czerwca na Polach Lednickich tak jak kiedyś Jan Paweł II i Benedykt XVI w tym roku skierował papież Franciszek. Młodzież wysłucha fragmentu środowej audiencji papieża, poświęconego i skierowanego do zebranych w Lednicy.

Zebrani na Polach Lednickich zatańczą specjalnie dla papieża „Tango Francesco". Każdy z uczestników lednickiego spotkania otrzyma pamiątkową łyżeczkę z napisem „Ty karmisz nas do syta". Łyżeczka – jak mówią organizatorzy – jest symbolem troski i opieki ojca, żywiciela rodziny.

W spotkaniach młodych na Polach Lednickich uczestniczy od 1997 roku od kilkudziesięciu do ponad 150 tysięcy osób.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 3
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 4
  katolikwojownik
 • 5
  kociaczek