nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 05.01.2013 20:25

Słaby charakter

Mam przyjaciela, do którego nawet czuję coś więcej, ale martwi mnie coraz bardziej pewna jego cecha. Otóż on ślepo słucha silniejszych od siebie, służy im, wykonuje ich każdy rozkaz, bo trudno nazwać to prośbą. Jesteśmy najlepszymi uczniami w klasie, czasami coś omawiamy, konsultujemy. Niestety, przyłapałam go na tym, że on to robi na rozkaz klasowego przywódcy i moje przemyślenia i wnioski stają się potem własnością klasowych leniuchów. Przyjaciel przysiada się do mnie, mówi komplementy, ale nagle pada pytanie o naukę i już wiem, że całe jego gadanie nie było szczere. Martwi mnie to, nie wiem, czy ma sens dbanie o naszą przyjaźń, a co dopiero o uczucie

Gdy on dosiada się do Ciebie, gdy miło do Ciebie mówi, to powiedz mu szczerze o swoich wątpliwościach. Powiedz, że bardzo miłe są jego słowa, ale masz podejrzenie, że jest taki wtedy, gdy czegoś potrzebuje. Czasami w żartobliwy sposób powiedz, że bardzo go lubisz, ale nie zwiążesz się nigdy z chłopakiem, który podporządkowuje się kolegom i posuwa się do tego, by służyć w pełen poddaństwa sposób. Opisane przez Ciebie jego cechy są bardzo niepokojące. Bo świadczą o bardzo słabym charakterze i służalczości. Dlatego zwróć mu na to uwagę i w pewnym sensie pomóż mu, by poczuł swoją godność, wartość, by potrafił odmawiać. Gdy dosiada się do Ciebie i nikt Was nie podsłuchuje próbuj z nim czasami poważnie pogadać i mów, że martwi Cię to, że on daje się wykorzystywać i sądzi, że i Ty powinnaś tak robić. Jeśli w ciągu roku ta cecha mu nie minie, to lepiej stłumić w sobie uczucie, bo przy takim chłopaku nie będzie się pewnym niczego. Ale wierzę, że on z tego wyrośnie, a Ty- jako dobra przyjaciółka, pomóż mu w tym.
Czas na wnioski:
Nigdy nie pozwól się wykorzystywać- mów mu głośno i szczerze, że nie ufasz mu, że obserwujesz, że nie życzysz sobie, by był wobec Ciebie nieuczciwy.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

                                                    


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10