nasze media Najnowszy numer MGN 12/2021
dodane 05.01.2013 20:25

Słaby charakter

Mam przyjaciela, do którego nawet czuję coś więcej, ale martwi mnie coraz bardziej pewna jego cecha. Otóż on ślepo słucha silniejszych od siebie, służy im, wykonuje ich każdy rozkaz, bo trudno nazwać to prośbą. Jesteśmy najlepszymi uczniami w klasie, czasami coś omawiamy, konsultujemy. Niestety, przyłapałam go na tym, że on to robi na rozkaz klasowego przywódcy i moje przemyślenia i wnioski stają się potem własnością klasowych leniuchów. Przyjaciel przysiada się do mnie, mówi komplementy, ale nagle pada pytanie o naukę i już wiem, że całe jego gadanie nie było szczere. Martwi mnie to, nie wiem, czy ma sens dbanie o naszą przyjaźń, a co dopiero o uczucie

Gdy on dosiada się do Ciebie, gdy miło do Ciebie mówi, to powiedz mu szczerze o swoich wątpliwościach. Powiedz, że bardzo miłe są jego słowa, ale masz podejrzenie, że jest taki wtedy, gdy czegoś potrzebuje. Czasami w żartobliwy sposób powiedz, że bardzo go lubisz, ale nie zwiążesz się nigdy z chłopakiem, który podporządkowuje się kolegom i posuwa się do tego, by służyć w pełen poddaństwa sposób. Opisane przez Ciebie jego cechy są bardzo niepokojące. Bo świadczą o bardzo słabym charakterze i służalczości. Dlatego zwróć mu na to uwagę i w pewnym sensie pomóż mu, by poczuł swoją godność, wartość, by potrafił odmawiać. Gdy dosiada się do Ciebie i nikt Was nie podsłuchuje próbuj z nim czasami poważnie pogadać i mów, że martwi Cię to, że on daje się wykorzystywać i sądzi, że i Ty powinnaś tak robić. Jeśli w ciągu roku ta cecha mu nie minie, to lepiej stłumić w sobie uczucie, bo przy takim chłopaku nie będzie się pewnym niczego. Ale wierzę, że on z tego wyrośnie, a Ty- jako dobra przyjaciółka, pomóż mu w tym.
Czas na wnioski:
Nigdy nie pozwól się wykorzystywać- mów mu głośno i szczerze, że nie ufasz mu, że obserwujesz, że nie życzysz sobie, by był wobec Ciebie nieuczciwy.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

                                                    


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione